آخرین وضعیت سامانه دوم آبرسانی اصفهان

آخرین وضعیت سامانه دوم آبرسانی اصفهان_64c212fd6e7da.jpeg

به گزارش خبرنگار ایمنا، فروردین‌ماه سال جاری بود که حسن ساسانی، مدیرعامل آب منطقه‌ای استان اصفهان از افتتاح فاز دیگری از سامانه دوم آبرسانی اصفهان در خردادماه خبر داد.
آنطور که ساسانی گفته است قرار بود در خردادماه با اجرای فاز اضطراری سامانه دوم آبرسانی به اصفهان ۱.۶ مترمکعب بر ثانیه آب به شبکه آب شرب تحویل داده شود. با اجرای این پروژه بخش زیادی از مشکل تأمین آب شرب اصفهان حل می‌شود.
نیاز آب شرب شهرها و روستاهای تحت پوشش سامانه‌های آبرسانی اصفهان بزرگ در روزهای گرم تابستان بیش از ۱۶ هزار لیتر در ثانیه و ظرفیت خروجی تصفیه خانه باباشیخعلی ۱۱۵۰۰ و ظرفیت استحصال آب از چاه‌های متفرقه حداکثر ۱۰۰۰ لیتر در ثانیه است. بنابراین بهره برداری از سامانه دوم ضرورت دارد.
علاوه براین باید توجه داشت که به دلیل جاری نبودن آب در رودخانه زاینده رود ظرفیت چاه‌های فلمن کاملاً از بین رفته و استحصال آب از چاه‌های سطح شهر نیز کاهش یافته است.
حالا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان از جذب سه هزار میلیارد ریال بودجه برای سامانه دوم آبرسانی اصفهان خبر داده است.
آنطور که حسن ساسانی اعلام کرده است: در سال ۱۴۰۱ از محل اعتبارات شهرهای دارای تنش آبی حدود ۳,۰۰۰ میلیارد ریال جذب و در حدود ۲۰ درصد در خط انتقال و حدود ۱۰ درصد در اجرای تصفیه خانه سامانه دوم آبرسانی پیشرفت وجود داشته است.
به گفته وی طرح توسعه آبرسانی به ۱۴ شهرستان استان اصفهان سامانه‌ای مکمل است، با تعریف فاز اضطراری در حین اجرای کل این پروژه، یک خط لوله تا مخزن نجف آباد و نیمی از یک استریم تصفیه خانه راه اندازی شد.
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان اصفهان با اشاره به اینکه در قالب طرح اضطراری در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۲ بخش‌هایی در حال اجرا در مدار بهره‌برداری قرار گرفت، خاطر نشان کرد: در حال حاضر از طریق یک رشته خط لوله ۱۶۰۰ میلی‌متری آب شرب به ظرفیت بیش از دو متر مکعب بر ثانیه خروجی از تصفیه‌خانه به مخزن نجف‌آباد منتقل می‌شود.
وی ادامه داد: در واقع سامانه دوم آبرسانی، تأمین کننده کمبود آب شرب جمعیت بیش از ۵.۵ میلیون نفری تحت پوشش این طرح است که سامانه آبرسانی موجود اصفهان به تنهایی قابلیت تأمین آن را نداشته و این کمبود تا افق سال ۱۴۱۰ جبران خواهد شد.

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=92471

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

viagra kullananlar
keyboard_arrow_up