آقای اژه‌ای نماینده ما جوانان در بین روسای قوای دیگر باشید!

آقای اژه‌ای نماینده ما جوانان در بین روسای قوای دیگر باشید!_6571dc77c79d3.jpeg

ایسنا/اردبیل دانشجوی اردبیل خطاب به رییس قوه قضاییه گفت: آقای اژه‌ای نماینده ما جوانان در بین ؤسای قوای دیگر باشید.
رقیه شهبازی نماینده دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی طی سخنانی اظهار کرد: آقای اژه‌ای در ابتدا بر خود فرض می‌دانم از شما قدردانی کنم و سپس سفره دل بگشایم؛ اگرچه ما برای حضور شما در دانشگاه خود مکاتبات لازم را انجام دادیم اما حتی خوشبین‌ترین فرد ما نیز تصور نداشت که شما در میان کثیری از دانشگاه‌های مرکزنشین، بدون نگاه تبعیض آمیز دانشگاه ما را برای سخنرانی روز دانشجو انتخاب کنید و غیر از تهرانی صدای ما را هم بشنوید از این بابت قدردان شما هستیم.
وی افزود: ما از شما خواهش داریم زیرمجموعه خود را مکلف کنید تا در تبیین و تشریح امرِ «مبارزه با فساد» کوشاتر باشند و اگر این فساد از ناحیه دلتمردان فعلی و سابق سَر می‌زند در معرفی آنها به مردم کوتاهی نکنند و در مجازات آنها کوتاهی نکنند.
شهبازی گفت: مبارزه ساختاری با فساد و خشکاندن ریشه‌های فساد، امری مبارک است اما این امر مبارک نباید مقوله‌ی «نقره داغ کردن فرد فاسد» را تحت‌الشعاع قرار دهد؛ چرا به پرونده داماد یکی از وزرای سابق که در زمره متهمین پرونده «پتروشیمی‌گیت» بود و اکنون در یک کشور دیگر عکس‌های نامتعارف از خودش منتشر می‌کند و به ریش ما می‌خندد، رسیدگی نشد؟ البته وی در دوره گذشته قوه قضاییه از کشور خارج شده است.
وی ادامه داد: آقای اژه‌ای، از شما تشکر کنم که جلوی گسترش ابعاد فساد در قضیه واردات نهاده‌های دامی در همین دولت فعلی را گرفتید؛ اما افکار عمومی مشتاق است که بداند انتهای آن ماجرا چه شد؟ چه ارتباطی بین عزل وزیر جهاد کشاورزی و این فساد وجود داشت؟ آیا پای وزیر معزول در این فساد گیر است؟ بدون پیرایه و بدون تعارف بگویم که برخورد سخت و شدید با فرد مفسد، دل مردم را خُنک می‌کند و برای نظام سرمایه اجتماعی به همراه می‌آورد. در همین ماجرای اخیر فسادِ چای معروف به «چای گیت» مردم بهتر نبود نام شرکت و فرد فاسد را از زبان سایت‌ها و روزنامه‌ها می شنیدند؟
علیرضا محمدی نماینده دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز طی سخنانی بر ضرورت رفع مشکلات معیشتی قضات، تلاش برای اجرای مقوله قضازدایی و همچنین پرهیز از مصلحت‌سنجی در مواردی که سرمایه اجتماعی نظام در خطر است، تاکید کرد.
وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به عدم افتتاح پروژه راه‌آهن اردبیل طی سنوات گذشته گفت: آقای اژه‌ای، مراقب باشید که مسئولان استان اردبیل در خصوص مشکلات این استان به شما آدرس غلط ندهند چرا که طبق بررسی‌های ما ورود و دخالت نمایندگان استان اردبیل در مجلس به امور اجرایی، یکی از علل اصلی مشکلات این استان است.
در ادامه این جلسه صمیمانه، مهدیه قاسم‌زاده نماینده دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان اردبیل، به بیان مطالبی پیرامون میزان تحقق اهداف و ماموریت‌های آموزش و پرورش پرداخت و گفت: چرا فرآیندهای جذب و تربیت معلم در کشور ما همواره و هر روز در حال تغییر است و این تغییرات تا چه اندازه ما را به مقوله عدالت آموزشی نزدیک کرده است؟ چرا دیوان عدالت اداری و شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکنون به این موضوع ورود نکرده‌اند؟
وی افزود: مشکلات دانشگاه فرهنگیان آنقدر زیاد است که در شأن دانشجو معلمان نیست؛ شرایط نباید به نحوی باشد که دانشجو معلم در تامین امور اولیه زندگی خود به چالش کشیده شود.
محمدرضا فروتن نماینده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز طی سخنانی در این نشست ضمن قدردانی از اقدامات دستگاه قضا در موضوع کشت و صنعت مغان و راه‌اندازی مجدد کارخانه سبلان پارچه گفت: وضعیت آب شرب استان اردبیل از نظر کیفیت و کمیت در شرایط مناسبی قرار ندارد و در این حال ما شاهد هستیم که مدیران استان به فکر ایجاد همان صنایعی هستند که زاینده‌رود را خشکاند؛ در این شرایط؛ می‌بینیم که یکی از کارخانه‌های پتروشیمی در فاصله اندکی از شهر نمین و منطقه توریستی فندقلو، در حال شروع به کار است که در هر ثانیه ۱۰ لیتر آب شرب یکی از روستاها را به خود اختصاص می‌دهد که این موضوع جای تامل فراوان دارد.
وی افزود: آقای اژه‌ای، دانشجویان به ناعدالتی‌های اجتماعی و گرانی‌ها اعتراض دارند و ما امیدواریم که شما و سایر مسئولان و مقامات، بیش از پیش به جوانان کشور اعتماد کنید.
لیلی عشایری نماینده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل طی سخنرانی در این مراسم، به ارائه مطالبی در خصوص کمبود امکانات آموزشی برای مدارس پرداخت و در ادامه گفت: ارسال پیامک‌های درخواست بازگشت به کار برای معلمان بازنشسته، باعث دلسردی معلمان جوان می‌شود.
وی‌ در بخش دیگری از صحبت‌های خود به انتقاد از انتصاب برخی مدیران در استان اردبیل و همچنین عدم تخصیص بودجه برای بازسازی دانشگاه‌های این استان پرداخت.
امیر پارسا امیرانی نماینده دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی نیز، یکی از نگرانی‌های جوانان کشور را آینده شغلی آنها بعد از فارغ التحصیلی دانست و گفت: چرا شرایط باید به نحوی باشد که نخبگان و سرمایه‌های علمی و اجتماعی کشور ما بعد از فارغ التحصیلی به فکر مهاجرت به خارج از کشور بیفتند.
وی افزود: همیشه از ما خواسته شده که از کالای ایرانی حمایت کنیم اما هیچکس صحبتی درباره حمایت از خریداران کالاهای ایرانی نمی‌کند.
امیرانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به کمبود امکانات درمانی و بهداشتی و همچنین وضعیت نابسامان آب آشامیدنی در استان اردبیل پرداخت.
هانیه نورانی نماینده دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز طی سخنانی با اشاره به برخی آمارهای مربوط به مهاجرت نخبگان و کادر درمان از کشور گفت: چرا هر ساله خرید و فروش صندلی‌های دانشگاه‌های کشور، پررنگ‌تر از سال‌های قبل می‌شود؟
وی ادامه داد: متاسفانه شاهد افزایش قارچ‌گونه سالن‌های زیبایی زیرزمینی در کشور هستیم؛ این سالن‌ها با به خطر انداختن جان هم‌وطنانمان در حال درآمدزایی‌های آنچنانی هستند؛ چرا دستگاه‌های ذی‌ربط، اقدامات لازم‌ را برای برچیدن این سالن‌ها انجام نمی‌دهند؟
پیمان قاسمی دانشجوی دانشگاه پیام نور اردبیل نیز طی سخنانی با اشاره به تورم‌های لجام گسیخته و افزایش دقیقه‌ای قیمت برخی کالاها، گفت: شاهد هستیم که برخی‌ها از یک سو می‌خواهند سن بازنشستگی را افزایش دهند و از سوی دیگر ادعا می‌کنند که ما دغدغه اشتغال جوانان را داریم.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به انتقاد از عدم افتتاح پروژه راه‌آهن اردبیل پس از ۱۵ سال پرداخت و خواستار رسیدگی دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله قوه قضاییه به این موضوع شد.
امیرمحمد معبودی نماینده دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اردبیل نیز طی سخنانی ضمن قدردانی از اقدامات جهادی حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای طی دو سال گذشته در زمینه‌های حذف تشریفات زائد، حضور در اجتماعات مردمی، برخورد با فساد درون قوه قضاییه، ساماندهی وضعیت اموال تملیکی و رسیدگی به وضعیت کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل، گفت: ما همچنان شاهد تعطیلی برخی کارخانه‌های تولیدی در شهرک‌ صنعتی استان اردبیل هستیم و انتظار داریم که مسئولان دستگاه قضا به تعطیلی این واحدهای تولیدی رسیدگی کنند.
وی گفت: تا چه زمانی فضای مجازی کشور باید جولانگاه فرصت‌طلبان خناس باشد و چرا تاکنون اقدام موثری برای مجازات سلبریتی‌های عوام فریبی که در اغتشاشات سال گذشته آب به آسیاب دشمن ریختند، صورت نگرفته است؟ چرا باید استقلال قضات، در پی دخالت‌های بی‌مورد برخی از متنفذین حکومتی خدشه‌دار شود و کار به جایی برسد که پدر یک شهید ناچار شود اعتراض خود به این موضوع را در تلویزیون مطرح کند.
معبودی افزود: اقدامات شایسته رئیس قوه قضاییه در مقوله‌های مبارزه با مفاسد و جرائم قابل تقدیر است اما ما خواهان رسیدگی جدی در قبال ترک فعل و اقدامات غلط برخی از مسئولان خائن گذشته هستیم که باعث ایجاد اختلال جدی در حرکت قطار پیشرفت و آبادانی کشور شدند.
سینا منصورزاده نماینده دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این جلسه اظهار کرد: تمام مدت این جلسه را در صندلی مجاور حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای نشسته بودم و دیدم که ایشان خودکار خارجی که برای‌شان تدارک دیده شده بود را با یک خودکار ایرانی تعویض کردند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به انتقاد از عملکرد رسانه‌ای قوه قضاییه پرداخت.
انتهای پیام

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=94625

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up