احداث ۱۰۰۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی/ ارائه تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی بلاعوض به مددجویان بهزیستی

احداث ۱۰۰۰۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی/ ارائه تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی بلاعوض به مددجویان بهزیستی_6432d74c4427f.jpeg

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی محمد قادری صبح امروز در آیین امضای تفاهمنامه همکاری مشترک فی‌‌ما‌بین سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی (کمک به احداث و یا تکمیل ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت) که با حضور اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: خرسند هستیم که همزمان با بهار قرآن و طبیعت و در آستانه سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تفاهمنامه احداث و تکمیل ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر به احداث می‌رسد.

وی تصریح کرد: البته پیش از این نیز تفاهمنامه‌ای با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب ساخت مسکن مددجویان در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر به امضا رسیده بود که این تفاهمنامه در حال اجرا است و تفاهمنامه دیگری نیز جهت ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر به امضا می‌رسد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به جزئیات تفاهمنامه احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر گفت: این مسئله در ۴ حوزه از جمله اختصاص زمین برای خانواده‌ها و مددجویان در روستاها و تسهیل‌گری در فرایند ساخت، ارائه تسهیلات بانکی و قرض‌الحسنه و کم‌بهره تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان از سوی بنیاد مسکن و همچنین ارائه تسهیلات بلاعوض از سوی سازمان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان پیگیری می‌شود که این تسهیلات شامل زنان سرپرست خانوار، معلولان می‌شود و امیدواریم ظرف یک سال این واحدها احداث و تحویل شود.

قادری با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۱ سال خوبی برای مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی بود، افزود: در ساعات پایانی سال گذشته اعتبارات خوبی برای پرداخت سرفصل‌های مختلف از جمله بدهی‌های مراکز نگهداری روزانه و شبانه، حق پرستاری نگهداری معلولان تامین شد و در واقع توانستیم این ارقام را به حساب مراکز و مددجویان واریز کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که در سال جاری به صورت ویژه پیگیری خواهد شد در حوزه مسکن است تصریح کرد: مسکن یکی از سرفصل‌های توانمندسازی مددجویان است و به همین جهت سازمان بهزیستی توجه ویژه‌ای به این موضوع دارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: در سال ۱۴۰۱ در دو مرتبه از جمله خردادماه و آذرماه مستمری مددجویان افزایش پیدا کرد که به ترتیب در خرداد ۲۰ درصد و آذرماه ۳۰ درصد مستمری افزایش داشت.

قادری در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از مددجویان بهزیستی فاقد مسکن هستند گفت: سامانه‌ای در این خصوص راه‌اندازی شده که ۱۲۰ هزار خانوار در آن ثبت‌نام کرده‌اند که ما بر اساس اولویت‌بندی تلاش خواهیم کرد آنها را صاحب خانه بکنیم.

به گزارش تسنیم، اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این مراسم با بیان اینکه این بنیاد سالیانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب ساخت یک میلیون مسکن در کشور را برعهده دارد گفت: از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، ۲۰۰ هزار واحد در روستا و ۲۰۰ هزار واحد در شهرها ساخته می‌شود که در همین ارتباط ۵ درصد از ساخت و سازهای بنیاد مسکن سهم مددجویان دو نهاد حمایتی بهزیستی و کمیته امداد است.

وی همچنین با اشاره به امضای تفاهمنامه احداث و تکمیل ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاهای کمتر از ۲۵ هزار نفر جمعیت گفت: در این زمینه نیز ۲۰۰ میلیون تومان در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه توسط بنیاد مسکن و ۱۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض تحت عنوان سهم آورده مددجویان بهزیستی از سوی سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ارتباط با احداث واحدهای مسکونی تصریح کرد: ما تلاش خواهیم کرد در یک زمانبندی بسیار کوتاه واحدهای مسکونی را در روستاها آماده و به بهره‌برداری برسانیم که این زمان حدود ۵ الی ۶ ماه خواهد بود البته احداث مسکن در شهرها زمان بیشتری را می‌برد که این زمان حدود ۲ سال خواهد بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=90796

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

viagra kullananlar
keyboard_arrow_up