اخذ مجوز استخدام ۸۰۰ نیرو در سازمان منابع طبیعی کشور

اخذ مجوز استخدام ۸۰۰ نیرو در سازمان منابع طبیعی کشور_61c2c9ed83c61.jpeg

ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور درخصوص جذب نیرو در سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، گفت: مجوز جذب بیش از ۸۰۰ نفر نیرو در کشور صادر شده است و ۷۰۰ نفر از فرزندان ایثارگر تبدیل وضعیت شده‌اند، بیش از ۸۰۰ نفر از فرزندان شهدا نیازی به شرکت در آزمون نداشته و اگر مدارک مرتبط با منابع طبیعی داشته باشند، بدون آزمون پذیرفته می‌شوند.

محمدرضا همتی ۲۹ آذرماه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به اندازه دو وزارتخانه وظیفه دارد، اظهار کرد: مدیریت عرصه ۱۳۵ میلیون هکتاری کشور، کار ساده‌ای نیست و مسائلی از جمله توسعه و حفاظت از جنگل‌ها، آبخیزداری و آبخوان‌داری موضوعات مهمی بوده که باید به آن‌ها پرداخته شود تا از آسیب‌هایی مانند بیابان‌زایی جلوگیری به‌عمل آید.
وی افزود: سرلوحه کار ریاست سازمان منابع طبیعی، جلب مشارکت و مردمی کردن طرح‌های منابع طبیعی است، شعار مجموعه این بوده که برای انجام هر کار، یک طرح باشد و مجری‌های طرح‌ها تا حد امکان از بخش خصوصی باشند.
همتی ادامه داد: اگر مشارکت مردمی وجود نداشته باشد، قطعا توفیقی در حفظ، احیا و اصلاح در عرصه منابع طبیعی کشور صورت نمی‌گیرد، حتی اگر کل اعتبارات در اختیار سازمان قرار بگیرد، اما مشارکت مردم و تهیه طرح‌های دقیق و منسجم نباشد، سازمان منابع طبیعی موفق نخواهد شد.
مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بیان کرد: در سال گذشته، اقدامات مبارکی  و یک اقدام جهشی در عرصه منابع طبیعی و باوجود کمبود نیرو و کمبود اعتبار صورت گرفت، بیش از ۳۵۰۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه اجرا شد.
وی اضافه کرد: انجام فعالیت بر بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ هزار هکتار و توسعه زراعت چوب در بیش از ۲۲ هزار هکتار از دیگر اقدامات صورت‌پذیرفته در سال گذشته بوده است.
همتی یادآور شد: در سال گذشته، حدود ۱۲ دستورالعمل اجرایی در راستای تشویق مردم، اصلاح و به‌روز رسانی شد و مبادله بیش از ۲۱۰ تفاهم‌نامه و دستورالعمل مشترک اجرایی صورت گرفت.
وی افزود: اعتبارات سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در مقایسه با سال‌های ۹۸ و ۹۹، بیش از ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرد، قرق‌بانان و جنگل‌بانان مورد حمایت‌های بیمه‌ای قرار گرفتند، زیرا تاکنون ۲۰ نفر از این افراد در راه حفظ منابع طبیعی کشور به شهادت رسیده‌اند.
مدیرکل حوزه ریاست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اجرای طرح کاداستر، اظهار کرد: کاداستر ۵۵ میلیون هکتار از اراضی در سال گذشته صورت پذیرفت و می‌توانیم تا پایان سال، جشن اتمام کاداستر اراضی کشور را اعلام کنیم.
همتی در خصوص جذب نیرو در سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، تصریح کرد: مجوز جذب بیش از ۸۰۰ نفر نیرو در کشور صادر شده است و ۷۰۰ نفر از فرزندان ایثارگر تبدیل وضعیت شده‌اند، بیش از ۸۰۰ نفر از فرزندان شهدا نیازی به انجام آزمون نداشته و اگر مدارک مرتبط با منابع طبیعی داشته باشند، بدون آزمون پذیرفته می‌شوند.
وی در پایان بیان کرد: در سال گذشته، ۴۸ مورد اقدام در حوزه منابع طبیعی برای نخستین بار  چهارمحال و بختیاری صورت گرفته است.
اهمیت موضوع آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری
در ادامه عطاءالله ابراهیمی- مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان دشواری‌های فعالیت در مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری، اظهار کرد: خشکیدگی جنگل‌ها و مراتع یکی از چالش‌های بزرگ زاگرس و استان به‌حساب می‌آید.
وی با اشاره به موضوع مهم آبخیزداری در چهارمحال و بختیاری، افزود: متوسط شیب استان، ۳۴ درصد بوده و همین موضوع، اهمیت آبخیزداری را نشان می‌دهد، سدهای زاینده‌رود، کارون چهار، کارون سه و خرسان جزو طرح‌های آبی کشور هستند که در این استان قرار دارند و علاوه بر شیب زیاد استان، این سدها نیز برای کشور حیاتی هستند.
ابراهیمی با تاکید بر اهمیت جنگل‌ها و مراتع، بیان کرد: اگر در پای هر درخت نیز یک نگهبان قرار داده شود، باز هم فایده ندارد، از آن‌جا که نرخ بیکاری در استان زیاد است، اهمیت جنگل‌ها در چهارمحال و بختیاری بسیار بالا بوده، بنابراین در مباحث حفاظت از جنگل‌ها، اهمیت به استان، باید درنظر گرفته شود.
انتهای پیام

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=72515

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

viagra kullananlar
keyboard_arrow_up