افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۱۴ پروژه در شرق اصفهان/ به وعده‌های خود عمل کردیم

افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۱۴ پروژه در شرق اصفهان/ به وعده‌های خود عمل کردیم_6104f1fdd8cfd.jpeg

به گزارش خبرنگار ایمنا، قدرت الله نوروزی، امروز _ چهارشنبه ۶ مرداد ماه_ در مراسم افتتاح بازار گل و گیاه ارغوان با اشاره به فرا رسیدن عید سعید غدیر خم اظهار کرد: در تاریخ بشری، حضرت علی علیه السلام در همه عرصه‌ها، در نبرد با دشمن و بیان و قلم بی نظیر بوده است، فردا غدیر خم پس از یک سفر طولانی در دهمین سال هجرت و آخرین حج تمتع، در مکانی که عبدالرحمان، ابوبکر و عثمان حضور داشتند، علی (ع) به عنوان جانشین پیامبر (ص) معرفی شد.

وی افزود: در عرب شاید این رسم نباشد، پدری که در قید حیات است، فرزند خود را به برادر زاده‌اش بسپارد، اما امام علی (ع) از دوران کودکی تحت تعلیم پیامبر اکرم (ص) قرار گرفت؛ امام علی علیه السلام همچون حکیم بزرگ و فیلسوفی توانمند به سوالات مردم پاسخ داده و در خطرناک‌ترین صحنه‌ها همچون قهرمان می‌جنگید، این دانش و علم ایشان از حضور در خانه پیامبر اسلام ناشی شده است.

نوروزی افزود: در روز عید غدیر اتفاق بزرگی در تاریخ اسلام ثبت شد، غدیر خم آغاز جریانی جدید با معرفی امام علی علیه السلام بود که البته از همانجا بخشی از تاریخ آنگونه که انتظار می‌رفت، رقم نخورد.

افتتاح بزرگترین پروژه‌های عمرانی بدون هزینه‌های اضافی

شهردار اصفهان در ادامه سخنان خود گفت: در این عید، شاهد افتتاح پروژه‌هایی بدون هزینه اضافی هستیم که هر کدام می‌تواند با حضور جمعیت زیاد و مقامات ملی رونمایی شود، امروز چنین فرصتی در اختیار مدیریت شهری نیست، زیرا شهر و کشور با ویروس کرونا درگیر بوده و همچنین این امکان وجود ندارد که مقامات ملی بخواهند هر صبح تا شب برای افتتاحیه پروژه‌های مختلف در کنار شهرداری حضور یابند.

نوروزی با بیان اینکه نیم رخ شرق اصفهان روز به روز تکمیل تر می‌شود، افزود: امروز در شرق فقط نمایشگاه بین‌المللی و سالن اجلاس وجود نداشته و روز به روز چهره نیم رخ شهر دگرگون شده است در واقع در این محدوده شهر با احداث رینگ چهارم زیر ساخت‌ها آماده و پل‌ها یکی یکی ساخته شده است.

افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۱۴ پروژه در شرق اصفهان

وی تصریح کرد: بیش از ۱۴ افتتاحیه و کلنگ زنی در دوره پنجم مدیریت شهری فقط در شرق اصفهان انجام شد که حرکتی عمرانی با کیفیت و هدفمند بوده است.

شهردار اصفهان با اشاره به افزایش هشت برابری بودجه سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری گفت: بودجه این سازمان از ۸۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۶۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته که گویای اقدام بزرگ و حرکت ارزنده در این سازمان است.

وعده‌های مدیریت دوره پنجم به مردم، محقق شد

نوروزی افزود: آنچه روز اول شروع مدیریت پنجم به مردم وعده داده شد یک به یک تحقق یافته، قرار بود تکلیف گلخانه‌ها و گل فروشی‌ها روشن شده و از پرندگانی که در برخی از مکان‌های نامناسب ذبح می‌شوند، حفاظت شود، که امروز محقق شده است.

وی تصریح کرد: رفع مشکلات موتور سیکت‌های خیابان سروش، مدیریت آب مذاب کارگاه‌های طلاسازی نیز از جمله وعده‌هایی بوده که به آن عمل شده است؛ این روند باید در این شهر ادامه یابد، امروز چنین پروژه‌های بزرگی افتتاح می‌شود، فردا همزمان با روز عید غدیر نیز میدان شهدای هسته‌ای افتتاح می‌شود و مشکلات ترافیکی سه راهی شرق اصفهان بهبود می‌یابد.

نوروزی افزود: بیش از هزار میلیارد تومان فقط در این چند سال در سالن اجلاس صرف شد که در چند روز آینده افتتاح می‌شود، اگر می‌خواهیم شهر در زمینه بهزیستی قدم‌های بزرگ بردارد و امید در آن زنده بماند، باید گره‌های کور شهر باز شده، مسیرهای ترافیکی روان، آلودگی هوا کاهش یافته و برای شهروندان آسایش ایجاد شود.

اصفهان زنده است و زندگی باید در آن جاری شود

وی با تاکید بر اینکه این شهر زنده است و باید زندگی در آن جاری باشد، تصریح کرد: چشم‌انداز ۱۴۰۵ اصفهان اگر درست اجرا شود، شهر اصفهان به پیشرفت‌های بیشتری نیز دست خواهد یافت.

شهردار اصفهان گفت: یکی از بزرگترین تصفیه‌خانه‌ها در سپاهان‌شهر افتتاح شد، ۸۶ کیلومتر لوله‌گذاری در همه نقاط شهر برای آبیاری گیاهان انجام شده و همه این فعالیت‌ها بدون هیاهو و هزینه بسیار برای تبلیغات انجام شده است.

نوروزی افزود: این دوره مدیریت با همه مظلومیت‌ها خدمات خوبی ارائه کرد و اگر می‌خواهیم امید در دل جوانان و مردم شهر زنده بماند این گام‌ها باید بلند تر برداشته شود تا دیگر شاهد خشک شدن فضای سبز و تخریب محیط زیست نباشیم.

وی تصریح کرد: البته زاینده رود بزرگترین دغدغه همه مردم اصفهان است که برای حل آن اراده ملی الزامی است و قدرت حاکمیتی مستحکم برای باز شدن گره گور این مسئله لازم است.

شهردار اصفهان گفت: اگر مشکل زاینده رود حل نشود اصفهان در معرض خطرات بزرگ از جمله فرونشست زمین است و مشخص نیست در سال‌های آینده اصفهان به چه روزی خواهد افتاد، اصفهان فقط متعلق به اصفهان نیست و میراث آن متعلق به همه جهان است.

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=63183

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

asdadasdasdasdasd
keyboard_arrow_up