تسهیل اجرای سریع‌تر ۳ پروژه تأمین آب استان اصفهان

تسهیل اجرای سریع‌تر ۳ پروژه تأمین آب استان اصفهان_655e16e18e8e1.jpeg

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، مهران زینلیان با اشاره به سفر اخیر وزیر نیرو و وزیر کشور به اصفهان اظهار کرد: تیم مدیریت استان جمعه، بیست‌وششم آبان به تهران سفر کرد و در جریان این سفر با وزیر کشور، جمعی از معاونان وزارت نیرو و وزارت کشور دیدار و وضعیت استان را مجدد برای ایشان تشریح و مطالبات مردمی از دولت سیزدهم در این خصوص را تبیین کرد.
وی افزود: در این جلسه مشکلات طرح‌های تأمین آب استان اصفهان مطرح و موارد حول محور حوضه آبریز زاینده‌رود تشریح شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: با توجه به فضای شکل گرفته، از وزیر کشور دعوت کردیم تا در اسرع وقت به همراه وزیر نیرو و معاونان به اصفهان سفر کنند و ضمن تشریح وقایع اخیر برای نمایندگان و اصناف مرتبط، طرح‌های تأمین آب استان نیز بار دیگر مطرح شود و درباره آنها به جمع‌بندی عملیاتی برسیم.
زینلیان افزود: خوشبختانه وزیر کشور نیز قول مساعد داد تا در راستای تأکید رئیس‌جمهور نسبت به بررسی این موضوع و به احترام مردم اصفهان، در سریع‌ترین زمان ممکن این سفر رقم بخورد؛ از این‌رو روز شنبه بیست‌وهفتم آبان در استانداری اصفهان میزبان وزیر نیرو و وزیر کشور و جمعی از معاونان بودیم.
وی اظهار کرد: در این نشست که بیش از ۵ ساعت به طول انجامید، نمایندگان صنف کشاورزان استان، صاحب‌نظران و اساتید و جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر به بیان مطالبات خود پرداختند و وضعیت واقعی استان را به لحاظ زیست‌محیطی، کشاورزی، معیشتی و فرونشست تشریح کردند.
معاون عمرانی استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: در این جلسه با توجه به ضرورت جبران کسری تابلوی منابع و مصارف زاینده‌رود و ضرورت جبران کسری آب شرب اصفهان بزرگ و تعرض به حقابه‌ها که منجر به فرونشست شدید زمین و مشکلات عدیده زیست‌محیطی و از بین رفتن معیشت کشاورزان شده است، تصمیماتی اتخاذ شد.
زینلیان افزود: جلسه دیگری نیز پس از این نشست با حضور اعضای شورای تأمین استان برگزار شد که در مجموع توافقاتی میان مسئولان استان و وزرای کشور و نیرو حاصل شد.
وی ادامه داد: بر این اساس مقرر شد پمپاژ آب تونل سوم کوهرنگ طی سه ماه آینده انجام شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد: همچنین مقرر شد کمیته‌ای مشترک میان دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری شکل بگیرد و تیمی از استان اصفهان از طرح بن-بروجن بازدید و بهره‌برداری نشدن آب برای مصارف غیرشرب را بررسی کند.
وی اظهار کرد: با موافقت وزیر نیرو و همراهی وزیر کشور مقرر شد، عملیات اجرایی پروژه سد کوهرنگ ۳ از ابتدای سال ۱۴۰۳ آغاز شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ادامه داد: این طرح تأمین مالی قابل توجهی را از وزارت کشور دریافت کرد.
زینلیان تصریح کرد: در این سفر مصوبات قبلی شورای عالی آب بازهم مورد تأکید قرار گرفت و مقرر شد تا اجرا شدن تمام موارد، پیگیری توسط وزارت نیرو و سایر ذی‌مدخلان صورت پذیرد.
وی متذکر شد: با توجه به قول مساعد وزیر نیرو به‌منظور پمپاژ تونل کوهرنگ ۳ از سه ماه آینده، مقرر حقوق زاینده‌رود از حوضه کوهرنگ ۳ طبق هماهنگی‌های جدید از فصل بارشی سال جاری به‌طور کامل محقق شود.
زینلیان افزود: با عنایت به حمایت صریح وزرای کشور و نیرو به منظور تأمین اعتبار در اجرای طرح‌های تأمین آب استان از جمله انتقال آب دریا، سد کوهرنگ ۳ و سد خرسان و پیگیری دیگر طرح‌ها، مقرر شد مدیریت استان نسبت به پیگیری‌های بعدی تا تحقق این توافقات اقدام کند.

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=94468

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up