تسهیل اجرای سریع‌تر ۳ پروژه‌ تأمین آب استان اصفهان؛ مهم‌ترین توافقات وزرای نیرو و کشور

تسهیل اجرای سریع‌تر ۳ پروژه‌ تأمین آب استان اصفهان؛ مهم‌ترین توافقات وزرای نیرو و کشور_655e14d63f5cb.jpeg

ایسنا/اصفهان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، تأمین مالی و توافق به منظور اجرای هرچه سریع‌تر پروژه‌های تأمین آب اصفهان را از مهم‌ترین نتایج نشست وزرای کشور و نیرو عنوان کرد.
مهران زینلیان با اشاره به سفر اخیر وزیر نیرو و وزیر کشور به اصفهان، گفت: تیم مدیریت استان جمعه ۲۶ آبان‌ماه به تهران سفر کرد و در جریان این سفر با وزیر کشور، جمعی از معاونان وزارت نیرو و وزارت کشور دیدار و وضعیت استان را مجددا برای ایشان تشریح و مطالبات مردمی از دولت سیزدهم در این خصوص را تبیین کرد.
وی بیان کرد: در این جلسه مشکلات طرح‌های تأمین آب استان اصفهان مطرح و موارد حول محور حوضه آبریز زاینده‌رود تشریح شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، خاطرنشان کرد: باتوجه به فضای شکل گرفته، از وزیر کشور دعوت کردیم تا در اسرع وقت به همراه وزیر نیرو و معاونان به اصفهان سفر کنند و ضمن تشریح وقایع اخیر برای نمایندگان و اصناف مرتبط، طرح‌های تأمین آب استان نیز بار دیگر مطرح و در خصوص آنها به جمع‌بندی عملیاتی دست یابیم.
وی افزود: خوشبختانه وزیر کشور نیز قول مساعد دادند تا در راستای تأکید ریاست محترم جمهوری نسبت به بررسی این موضوع و به احترام مردم اصفهان، در سریع‌ترین زمان ممکن این سفر رقم بخورد. از این رو روز شنبه ۲۷ آبان‌ماه در استانداری اصفهان میزبان وزیر نیرو و وزیر کشور و جمعی از معاونین بودیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، اظهار کرد: در این نشست که بیش از پنج ساعت به طول انجامید، نمایندگان صنف کشاورزان استان، صاحب‌نظران و اساتید و جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر به بیان مطالبات خود پرداختند و وضعیت واقعی استان را به لحاظ زیست محیطی، کشاورزی، معیشتی، فرونشست و … مجددا تشریح کردند.
به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، زینلیان، خاطرنشان کرد: در این جلسه با توجه به ضرورت جبران کسری تابلوی منابع و مصارف زاینده‌رود و ضرورت جبران کسری آب شرب اصفهان بزرگ و عدم تعرض به حقابه‌ها که منجر به فرونشست شدید زمین و مشکلات عدیده زیست محیطی و از بین رفتن معیشت کشاورزان شده است، تصمیماتی اتخاذ شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، افزود: جلسه دیگری نیز پس از این نشست با حضور اعضای شورای تأمین استان برگزار شد که در مجموع توافقاتی میان مسئولان استان و وزرای کشور و نیرو حاصل شد.
وی ادامه داد: بر این اساس مقرر شد پمپاژ آب تونل سوم کوهرنگ ظرف سه ماه آینده انجام شود.
زینلیان تصریح کرد: همچنین مقرر شد کمیته‌ای مشترک میان دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری شکل بگیرد و تیمی از استان اصفهان از طرح بن بروجن بازدید و عدم بهره‌برداری آب در مصارف غیرشرب را بررسی کند.
وی اظهار کرد: با موافقت وزیر نیرو و همراهی وزیر کشور مقرر شد، عملیات اجرایی پروژه سد کوهرنگ ۳ از ابتدای سال ۱۴۰۳ آغاز شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، ادامه داد: همچنین این طرح تأمین مالی قابل توجهی را از وزارت کشور دریافت کرد.
زینلیان تصریح کرد: در این سفر مصوبات قبلی شورای عالی آب مجدداً مورد تأکید قرار گرفت و مقرر شد تا اجرایی شدن تمامی موارد، پیگیری توسط وزارت نیرو و سایر ذی مدخلان صورت پذیرد.
وی متذکر شد: با توجه به قول مساعد وزیر نیرو به منظور پمپاژ تونل کوهرنگ۳ از سه ماه آینده، مقرر شد حقوق زاینده‌رود از حوضه کوهرنگ ۳ طبق هماهنگی‌های جدید از فصل بارشی امسال به طور کامل محقق شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، افزود: با عنایت به حمایت صریح وزرای کشور و نیرو به منظور تأمین اعتبار در اجرای طرح‌های تأمین آب استان از جمله انتقال آب دریا، سد کوهرنگ۳ و سد خرسان و پیگیری دیگر طرح‌ها، مقرر شد مدیریت استان نسبت به پیگیری‌های بعدی تا تحقق این توافقات اقدام کند.
انتهای پیام

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=94441

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up