راهکارهای رفع مشکلات زیست‌محیطی در قانون وجود دارد/ استفاده از ظرفیت‌ دانشجویی برای مشارکت

راهکارهای رفع مشکلات زیست‌محیطی در قانون وجود دارد/ استفاده از ظرفیت‌ دانشجویی برای مشارکت_656de9118239a.jpeg

به گزارش خبرگزاری ایمنا، به‌مناسبت روز قانون اساسی، حجت‌الاسلام خسروشاهی، معاون فرهنگی دانشکده حقوق دانشگاه اصفهان و تعدادی از اعضای انجمن علمی دانشکده حقوق دانشگاه اصفهان میهمان صحن علنی شورا بودند که دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را در خصوص مدیریت شهر بر مبنای قانون اساسی بیان کردند.
علی‌اکبر آذری، دبیر انجمن علمی دانشکده حقوق دانشگاه اصفهان با اشاره به مشکلات زیست‌محیطی اصفهان اظهار کرد: این روزها شاهد مشکلات زیست‌محیطی هستیم که جا دارد از سوی مسئولان به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: یکی از راهکارهای آن کمک گرفتن از نهادهای حقوقی و استفاده از قوانین از جمله قانون اساسی است. با بهره‌گیری صحیح‌تر از قانون اساسی به عنوان میثاق ملی ما، این مشکلات کاهش پیدا می‌کند.
دبیر انجمن علمی دانشکده حقوق دانشگاه اصفهان با اشاره به اختیارات مسئولان شهری و استانی گفت: با نگاه علمی و اسلامی و عاقلانه به این مسئله می‌توان این مشکلات را حداقل در سطح شهر و استان برطرف کرد.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از راهکارها، استفاده از دیدگاه‌های نهادهای علمی کشور است، ادامه داد: حداقل مطالبه هر شهروند اصفهانی مسائل زیست‌محیطی از جمله جاری بودن زاینده‌رود و کاهش آلاینده‌هاست.
استفاده از ظرفیت‌های انجمن علمی و دانشجویی در امر مشارکت
عسل محمدباقری، دانشجوی حقوق با بیان اینکه لازم است از ظرفیت‌های انجمن علمی و دانشجویی استفاده شود، گفت: استفاده از ایده‌های جوانان در حوزه مدیریت شهری می‌تواند در اداره امور کمک‌کننده باشد.
وی افزود: به انجمن‌ها باید این فرصت داده شود تا با نهادهایی از جمله شورا و شهرداری در ارتباط باشند و سطح علمی خود را بالا ببرند و زمینه برای مشارکت بیشتر آن‌ها فراهم شود.

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=94615

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up