راه‌اندازی سامانه دوم آبرسانی به اصفهان بزرگ از نان شب واجب‌تر است

راه‌اندازی سامانه دوم آبرسانی به اصفهان بزرگ از نان شب واجب‌تر است_61288a3d0bd7c.jpeg

ایسنا/اصفهان مدیرعامل آبفای استان اصفهان، راه اندازی سامانه دوم آبرسانی به اصفهان بزرگ را از نان شب واجب تر دانست و گفت: تأمین آب شرب جمعیتی بیش از چهار میلیون نفر از طریق یک تصفیه خانه آب و یک سامانه آبرسانی از نظر پدافندی کار بسیار خطرناکی است.
هاشم امینی در مجمع عمومی صاحبان سهام آبفای استان اصفهان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار و گزارش فعالیت های شرکت در سال منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ قرائت و مورد تایید قرار گرفت، با اشاره به کاهش بارندگی ها و استمرار خشکسالی به عنوان چالش اصلی این شرکت در تأمین آب پایدار مشترکین، اظهار کرد: تکمیل و راه ­اندازی سامانه دوم آبرسانی به اصفهان بزرگ از نان شب برای استان پهناور اصفهان واجب تر است.
وی افزود: تأمین آب شرب جمعیتی بیش از چهار میلیون نفر از طریق یک تصفیه خانه آب و یک سامانه آبرسانی از نظر پدافندی کار بسیار خطرناکی است و هر چه سریع تر باید سامانه دوم در مدار بهره برداری قرار گیرد.
وی همچنین تکمیل سامانه تله متری خطوط انتقال آب و بازسازی شبکه های فرسوده آبرسانی در شهرها و روستاهای تحت پوشش را به عنوان راهکارهایی برای کاهش هدررفت و جبران بخشی از کمبود آب مورد نیاز عنوان کرد و گفت: سال گذشته در مدت ۱۰۰ روز افزون بر ۳۰۰ کیلومتر از خطوط انتقال و شبکه توزیع آب روستاهای استان مورد اصلاح و بازسازی قرار گرفت که انجام این حجم از عملیات لوله گذاری در شرایط خاص جغرافیایی روستاهای استان و در مدت زمان محدود، کاری بی سابقه بود.
مدیرعامل آبفای استان اصفهان همچنین به قدمت و فرسودگی تصفیه خانه ها و شبکه جمع آوری فاضلاب شهر اصفهان نیز اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه های این شرکت در سال جاری استمرار جلب سرمایه گذاری بخش خصوصی در قالب قراردادهای بیع متقابل،BOT و BOO  برای بازسازی و توسعه تصفیه خانه ها و شبکه های جمع آوری و انتقال فاضلاب است.
به گزارش ایسنا، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در ابتدای این جلسه، سال ۱۳۹۹ را به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش میزان بارندگی ها سالی بسیار سخت برای شرکت های آب و فاضلاب توصیف کرد و گفت: با وجود این، مدیران و کارکنان آبفای استان اصفهان با برنامه ریزی خوبی که داشتند موفق شدند خدمات خود را به بهترین کیفیت ممکن به مشترکین ارائه کنند.
مسعود خشایی به موضوع یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی اشاره کرد و افزود: در این زمینه نیز آبفای استان اصفهان پیشتاز بود.
انتهای پیام

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=65059

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

asdadasdasdasdasd
keyboard_arrow_up