سرمایه‌گذاری ذوب‌آهن در احداث تاسیسات فاضلاب روستایی

سرمایه‌گذاری ذوب‌آهن در احداث تاسیسات فاضلاب روستایی_6108e66425c4d.jpeg

ایسنا/اصفهان نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی از سرمایه گذاری ۴۱۹ میلیارد تومانی شرکت ذوب آهن اصفهان برای احداث و جمع آوری شبکه فاضلاب ایمانشهر و ۲۵ روستای شهرستان فلاورجان خبر داد.
سید ناصر موسوی لارگانی با بیان اینکه یکی از مصوبات شورای عالی آب مبنی بر استفاده از پساب در صنایع است، افزود: ذوب آهن اصفهان به منظور حفظ و احیای زاینده رود، حفاظت از محیط زیست و تامین آب پایدار برای صنعت اقدام به سرمایه گذاری برای جمع آوری، تصفیه و انتقال پساب روستاهای شهرستان فلاورجان به این شرکت کرده است.
وی به امضای نخستین قرارداد بیع متقابل بین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و ذوب آهن برای اجرای تاسیسات فاضلاب شهر ایمانشهر و ۱۱ روستای فلاورجان در مرداد ۱۳۹۷ اشاره کرد و افزود: خوشبختانه پس از گذشت سه سال از این قرارداد، کار احداث شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب در بسیاری از این روستاها به پایان رسیده است.
به گزارش ایسنا، مدیر عامل آبفای استان اصفهان نیز در خصوص اجرای تاسیسات فاضلاب در روستاهای فلاورجان، افزود: با انعقاد قرارداد سرمایه گذاری بیع متقابل در مرداد سال ۱۳۹۷و الحاقی آن در اسفند ۱۳۹۹ با شرکت ذوب آهن اصفهان، مقرر شد اجرای تاسیسات فاضلاب در روستاهای فلاورجان (شرودان، کروچ، خیرآباد، دشتلو، بندارت، دارافشان، قلعه‌میر، اسفهران، کارویه، طاد، سهروفیروزان، نرگان، کاویان، مهرنجان‌اتراک، قلعه مهرنجان، جیلاب، محمدیه، زفره، بوستان، بجگرد، شمس‌الدین، اردال و صفی‌آباد، فیلورجان، چمرود) عملیاتی شود.
هاشم امینی اجرای تاسیسات فاضلاب در روستاها را عاملی در کاهش آلاینده های زیست محیطی برشمرد و اظهارکرد: برای اولین بار در کشور اجرای تاسیسات فاضلاب ۲۵ روستا در فلاورجان به منظور ارتقای سطح سلامت و بهداشت عمومی و حفظ محیط زیست از آلودگی عملیاتی شد.
وی با بیان اینکه به دلیل مجاورت فلاورجان با رودخانه زاینده رود، احداث تاسیسات فاضلاب در روستاهای آن ضروری است، خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی تاسیسات فاضلاب در روستاهای فلاورجان در دستور کار قرارگرفت که این مهم با سرمایه گذاری بخش خصوصی امکان پذیر شد.
مدیرعامل آبفای استان اصفهان گفت: در حال حاضر از ۹۷ کیلومتر شبکه فاضلاب در روستاهای شرودان، کروچ، خیرآباد، دشتلو، بندارت، دارافشان، قلعه‌میر، اسفهران، کارویه، طاد، سهروفیروزان، بیش از ۵۳ کیلومتر آن اجرا شده و به پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصدی رسیده است.
وی افزود: در آینده اجرای شبکه فاضلاب در بقیه روستاها در فلاورجان عملیاتی می شود و همچنین به دنبال آن هستیم تا با اخذ مجوز برای ردیف دار کردن شبکه فاضلاب شهرهای کلیشاد، سودرجان، پیربکران و قهدریجان از اعتبارات دولتی اقدام کنیم.
امینی همچنین با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی شبکه فاضلاب در ایمانشهر، افزود: با اجرای ۶ کیلومتر شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب در مینادشت و اشترجان، نصب انشعابات فاضلاب برای متقاضیان این منطقه در دستور کار قرار گرفته است.
انتهای پیام

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=63392

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

viagra kullananlar
keyboard_arrow_up