فرونشست زمین از هر فاجعه‌ای بزرگ‌تر و مخرب‌تر است

فرونشست زمین از هر فاجعه‌ای بزرگ‌تر و مخرب‌تر است_6108e6782a200.jpeg

ایسنا/اصفهان نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس با اشاره به فرونشست زمین در دشت اصفهان و برخوار، گفت: فرونشست زمین فاجعه‌ای بزرگ‌تر و مخرب‌تر از سیل و زلزله و هر حادثه دیگری است که تصور می شود.
حسینعلی حاجی دلیگانی در حاشیه هفدهمین جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان که امروز (یکشنبه_۱۰ مردادماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نمایندگان استان در مجلس تلاش می کنند با هم افزایی مسئولان اجرایی و از جمله مسئولان قضائی در استان بتوان حقوق مردم استان اصفهان را دنبال کرد.

وی چالش اصلی استان اصفهان را بحران آب برشمرد و افزود: متاسفانه وزارت نیرو به جای اینکه براساس مبانی قانونی و علمی و نگاه عدالت محور مسائل را دنبال کند، معمولا با بی اعتنایی خود، مسائل و مشکلات را بین مردم استان ها رها می کند و با این کار باعث آسیب های جدی به استان ها و از جمله استان اصفهان شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید تلاش کنیم در دولت جدید وزیر نیرویی انتخاب شود که براساس قوانین نقش فعالی در مدیریت آب و مسائل استان ها داشته باشد، گفت: نمایندگان استان نیز مذاکراتی با استان های دیگر داشته اند و راهکارهایی نیز ارائه شده است. به دنبال این هستیم که از راه گفت و گو و تعامل بتوانیم شرایط استان و کمبود آب را برای آنها تبیین کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت تبیین وضعیت موجود استان اصفهان، گفت: وقتی به برخی از نمایندگان مجلس گفتم که در شهر اصفهان و برخی شهرهای دیگر آب شرب از ۲۴ ساعت شبانه روز ۱۷ ساعت و حتی بیشتر قطع است تعجب کردند و فکر نمی کردند اصفهان چنین شرایط وخیمی داشته باشد.

حاجی دلیگانی به فرونشست زمین در دشت اصفهان و برخوار اشاره و اظهار کرد: براساس آماری که سازمان زمین شناسی اعلام کرده زمین سالانه ۱۶ و نیم سانتیمتر درحال فرونشست است و این یعنی یک فاجعه بزرگ‌ و مخرب‌تر از سیل و زلزله و هر حادثه‌ای که تصور کنید. علت اصلی آن هم خشکسالی و بی آبی است.

وی همچنین بر توزیع عادلانه آب در استان تاکید و خاطرنشان کرد: حرف ما این است که اگر آبی به شرق و غرب استان داده می شود، به همان نسبت به شمال استان هم تخصیص داده شود و تبعیضی وجود نداشته باشد.

انتهای پیام

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=63398

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

viagra kullananlar
keyboard_arrow_up