فعالیت سامانه بارشی در اصفهان تا روز سه‌شنبه ادامه دارد

فعالیت سامانه بارشی در اصفهان تا روز سه‌شنبه ادامه دارد_61c2ca0ebcf46.jpeg

ایسنا/اصفهان کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان از فعالیت سامانه بارشی تا روز سه‌شنبه بر روی استان خبر داد و گفت: از روز سه‌شنبه در سطح استان وزش باد شدید و احتمال طوفان لحظه‌ای در شرق استان پیش‌بینی می‌شود.

آسیه آقایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام اینکه نقشه‌های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه بارشی تا روز سه‌شنبه بر روی استان است، اظهار کرد: بر این اساس طی این مدت وضعیت جوی در بیشتر مناطق استان به‌صورت نیمه‌ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید و در غرب و جنوب استان بارش برف و باران، گاهی به‌صورت رگبار و رعدوبرق، مه آلودگی و احتمال کولاک برف و در سایر مناطق بارش با شدت کمتر پیش‌بینی می‌شود.
وی با بیان اینکه در سایر مناطق استان بارش‌ها از عصر روز دوشنبه تا اوایل وقت سه‌شنبه بهتر خواهد بود، گفت: طی روز سه‌شنبه در سطح استان وزش باد شدید و در شرق استان احتمال طوفان لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.
کارشناس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان از کاهش محسوس دما برای استان در روز چهارشنبه خبر داد و افزود: طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان دما بین ۳ تا ۵ درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا می‌کند. حداکثر دمای امروز اصفهان به ۱۴ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و کمینه فردا صبح، ۳ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود. گرم‌ترین نقطه استان طی این مدت خور و بیابانک با ۱۵ درجه سانتی‌گراد و خنک‌ترین نقطه میمه با منهای ۴ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بارش‌ها در مناطق غربی استان و سرچشمه‌های زاینده‌رود قابل‌توجه است، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در کوهرنگ بیش از ۷۰ میلی‌متر، سمیرم ۲۲ میلی‌متر، فریدون‌شهر ۱۰ میلی‌متر، خوانسار ۵، چادگان ۳، بوئین میاندشت ۴ و اصفهان ۱ میلی‌متر بارش گزارش شده است.
آقایی با بیان اینکه بارش‌ها از عصر امروز کمتر می‌شود و فردا صبح انتظار بارش خاصی نداریم، خاطرنشان کرد: از بعد از ظهر دوشنبه تا صبح سه‌شنبه انتظار بهتر شدن بارش‌ها را داریم، همچنین با عبور سامانه بارشی، انتظار وزش باد شدید را داریم و هشدار نارنجی برای وزش باد در استان صادر کرده‌ایم.
وی  اضافه کرد: برای مناطق شرقی استان که بارشی نداشته و رطوبت خاک پایین است، احتمال طوفان‌های لحظه‌ای و گردوخاک وجود دارد، اما در شهر اصفهان به دلیل بارش‌های اخیر، گردوخاک پیش‌بینی نمی‌شود.
انتهای پیام

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=72525

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

asdadasdasdasdasd
keyboard_arrow_up