نماینده لنجان: اولویت مجلس و دولت اصلاح ساختار نظام اداری کشور است

نماینده لنجان: اولویت مجلس و دولت اصلاح ساختار نظام اداری کشور است_64c212c54df8f.jpeg

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی است اظهار کرد: هرچند ضرورت وجود برنامه و سندهای بالادستی قابل انکار نیست اما به نظر من اولویت مجلس و دولت اصلاح ساختار نظام اداری کشور است.
به گزارش ایسنا، حسین رجایی ریزی نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه دوشنبه ۲ تیر ۱۴۰۲ صحن مجلس طی نطقی در واکنش به اهانت به قرآن کریم در تعدادی از کشورهای اروپایی گفت: اهانت به ساحت مقدس قرآن که از روی استیصال و ضعف دشمنان اسلام است محکوم و از متولیان سیاست خارجی و امنیتی کشور میخواهم قاطع تریم اقدام را در این خصوص انجام دهند.
وی همچنین با تاکید بر اینکه سمفونی نظام اداری کشور نه رضایت کارمند و کارگر را در بر دارد و نه برای مردم کوک است گفت: امروز ساختار نظام اداری کشور به جهت برخی اصلاحات و دستکاری‌های غیر کارشناسی و غیر اصولی بیش از آنکه درخدمت مردم باشد، بستر ایجاد نارضایتی و گله‌مندی مردم را ایجاد کرده است.
رجایی گفت: اصلی‌ترین گام تحول در نظام اداری کشور، توجه به الگوی حکمرانی اداری ایده آل است؛ مدل حکمرانی مطلوب اداری، چگونگی حکمرانی و کیفیت رابطه بین شهروندان و حکومت را نشان می‌دهد که از مسیر تسهیل‌گری و هماهنگ کنندگی دولت در امور کشور می‌گذرد نه از مسیر دخالت.
وی با طرح این پرسش که آیا نظام اداری فعلی کشور توانسته است اعتماد عمومی و افزایش رضایت و ثبات برای نظام سیاسی کشور داشته باشد؟ اظهار کرد: شاید بتوان گفت اصلی ترین عامل عدم اجرای برنامه های توسعه کشور از جمله برنامه ششم توسعه، عدم پویایی ساختار نظام اداری کشور است. هرچند ضرورت وجود برنامه و سندهای بالادستی قابل انکار نیست اما به نظر من اولویت مجلس و دولت اصلاح ساختار نظام اداری کشور است. ای کاش به جای صرف این همه زمان و کار کارشناسی ابتدا ساختار نظام اداری کشور اصلاح می‌شد چراکه خروجی این عدم اصلاح عدم اجرای برنامه هفتم توسعه خواهد بود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از نطق امروز خود از روسای سه قوه خواست تا به داد اصفهان برسند و بر لزوم «احیای زاینده رود» و «رفع مشکلات مردم لنجان» تاکید کرد.انتهای پیام

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=92459

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

asdadasdasdasdasd
keyboard_arrow_up