چرا بودجه‌ای برای احیای زاینده‌رود در لایحه بودجه ۱۴۰۱ تعیین نشده است؟

چرا بودجه‌ای برای احیای زاینده‌رود در لایحه بودجه ۱۴۰۱ تعیین نشده است؟_61bed5cc181fb.jpeg

به گزارش ایمنا، سید ناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی امروز _سه شنبه، ۲۳ آذرماه_ مجلس شورای اسلامی، درباره عملکرد بودجه سال ۱۳۹۹، عملکرد شش ماهه سال جاری و پیشنهادی سال ۱۴۰۱ شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، در ابتدا در تذکر به رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: می‌خواهید چه مشکلی برای اصفهان ایجاد شود تا بودجه‌ای برای احیای رودخانه زاینده‌رود قرار دهید، زاینده‌رود نابود شد، اما هیچ بودجه‌ای در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای احیای آن دیده نشده است.

وی در خصوص بودجه شرکت‌های دولتی ادامه داد: بودجه شرکت‌های دولتی در سال ۹۹ بیش از ۲,۱۰۰ میلیارد تومان بود و آنچه دولت اعلام کرده ۱۲۵ شرکت در بین سال‌های ۹۷ تا ۹۹ زیان ده بوده‌اند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان تصریح کرد: متأسفانه شرکت‌هایی که زیان‌ده هستند هر سال بیشترین تسهیلات به یک تعداد از آن‌ها اختصاص داده می‌شود. از سوی دیگر ۶ شرکت از بین ۳۷۷ شرکت در سال ۱۴۰۱ بیشترین تسهیلات را دریافت می‌کنند! و بودجه‌ای که به شرکت‌های دولتی داده می‌شود بیش از ۹۶ درصد زیان‌ها متعلق به ۵ شرکت است. از سوی دیگر ۱۰ شرکت هستند که ۹۵ درصد سود مربوط به آن‌ها است و بقیه شرکت‌ها پنج درصد سود دارند. امسال هم در بودجه سال ۱۴۰۱ علی‌رغم اینکه این شرکت‌ها زیان‌ده بوده‌اند، ۳۵ درصد بودجه آنها را اضافه کردیم تا بتوانند زیان‌های خود را جبران و بدهی‌های خود را پرداخت کنند.

موسوی لارگانی یادآور شد: چرا باید کاری انجام دهیم که بودجه دولت و مملکت نابود شده و در اختیار شرکت‌های زیان‌ده قرار گیرد در حالی که باید بخش خصوصی واقعی را تقویت کنیم

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=72377

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

viagra kullananlar
keyboard_arrow_up