اجرایی شدن عملیات احداث ۳۰ کیلومتر خط انتقال فاضلاب در شهرستان بن

اجرایی شدن عملیات احداث ۳۰ کیلومتر خط انتقال فاضلاب در شهرستان بن_6569f245abf0e.jpeg

ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرعامل آب و فاضلاب چهارمحال بختیاری از اجرایی شدن عملیات احداث ۳۰ کیلومتر خط انتقال فاضلاب در شهرستان بن خبرداد و گفت: از ابتدای دولت سیزدهم در این شهرستان، ۲۰ میلیارد تومان برای حوزه آب و ۴۳ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه فاضلاب تخصیص یافته است.
محمد کریمی ۹ آذرماه در شورای اداری شهرستان بن که با حضور استاندار و مسئولان استانی برگزار شد، با اشاره به احداث تصفیه خانه فاضلاب در این شهرستان در دولت سیزدهم، اظهار کرد: افزایش ۷۵ درصدی بستر مورد نیاز فاضلاب در این شهرستان از جمله اقدامات دولت سیزدهم در استان است.
وی از اجرایی شدن عملیات احداث ۳۰ کیلومتر خط انتقال فاضلاب در شهرستان بن خبرداد و عنوان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم در این شهرستان، ۲۰ میلیارد تومان برای حوزه آب و ۴۳ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه فاضلاب تخصیص یافته است.
در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از افزایش اعتبارات بخش کشاورزی از دو میلیارد تومان به بیش از ۱۶.۵ میلیارد تومان اعتبار خبر داد و گفت: از این مبلغ در بخش کشاورزی، ۱۳.۵ میلیارد تومان آن جذب شد.
حسین برزگر از رفع کامل تداخلات اراضی این شهرستان برای اولین بار در استان خبر داد و تصریح کرد: تنها مشکل یک پلاک از زمین‌ها حل نشده که با تدابیر انجام شده می‌توان به زودی جشن سند را در این شهرستان برگزار کرد.
وی از انجام عملیات لایروبی بخش زیادی از مسیل‌هایی که به واسطه سیل سال گذشته آسیب دیده بودند خبر داد و اظهار کرد: عملیات عمرانی بزرگ‌ترین شهرک گلخانه‌ای استان با رفع مشکل تامین آب آغاز شده است.
وی دو اعتبار مورد نیاز برای این شهرستان را در زمینه‌های برق و آب دانست و تصریح کرد: ۳۲ میلیارد تومان برای تامین برق از بن تا یانچشمه و ۵۰ میلیارد تومان برای تامین برق مسیر بن تا آزادگان  مورد نیاز است که صبح امروز تمام طرح‌های مطرح شده را به کمیسیون واگذاری انتقال دادیم و ان‌شاءلله در روزهای آتی شاهد ابلاغ آن خواهیم بود.
برزگر، احداث مجتمع‌های دام را از اقدامات در دستور کار دانست و گفت: اعتبارات مختلفی از تبصره ۱۸ برای آبادانی این شهرستان در نظر گرفته شده است.
در ادامه مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به تامین بخش زیادی از نیازهای گلخانه‌ها و دامداری‌ها در این شهرستان، بیان کرد: یکی از مسائل مهم این شهرستان ۱۷ طرح توسعه کشاورزی بود که سال‌ها بدون تغییر باقی مانده بود و به واسطه پیگیری‌های بسیار این مشکل تقریباً به طور کامل حل شده است.
فردوس کریمی از رفع مشکل پروانه‌های اراضی زمین‌های طرح توسعه کشاورزی خبر داد و تصریح کرد: در مطالعات انجام شده منطقه درازدره از حوضه زاینده رود، هرگونه تخصیص و هرگونه سازه‌ای را که در تدابیر احداث است باید با مجوز وزارت نیرو و پیگیری‌ها به سرانجام برسد.
وی با اشاره به اعتبار ۲۷۱۷ میلیارد تومانی برای مجتمع آبرسانی نیمی از جمعیت استان، افزود: ۱۲۱۱ میلیارد تومان از این اعتبار مربوط به دولت سیزدهم بوده است.
همچنین سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری از آماده‌سازی ۱۴ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن در شهرستان بن خبر داد و گفت: کلنگ زنی این طرح امروز به انجام خواهد رسید و عملیات بهره‌برداری آن شروع خواهد شد.
خدایار باقری هارونی در پاسخ به درخواست‌های مردم بن درباره تک واحدی بودن مساکن ساخته شده، گفت: زمین‌های لازم و اقدامات مورد نیاز برای این درخواست در حال بررسی و انجام است.
وی بیان کرد: عملیات عمرانی ساختمان‌های اداری، فرهنگسرای این شهرستان، سالن آمفی تئاتر و زمین چمن در حال انجام بوده و تخصیص اعتبار ماده ۲۳ برای این طرح از جمله موضوعاتی است که با تزریق اعتبارات، عملیات‌های عمرانی آن آغاز خواهد شد.
انتهای پیام

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=94553

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up