بازگشت لاله بی‌نشان به آغوش وطن بعد از ۳۹ سال+ عکس و فیلم

بازگشت لاله بی‌نشان به آغوش وطن بعد از ۳۹ سال+ عکس و فیلم_65112cfaa43c8.jpeg

به گزارش خبرنگار ایمنا، لاله بی‌نشانی پس از ۳۹ سال به آغوش وطن بازگشته بود تا بار دیگر یادمان بیندازد که برای سربلندی این خاک چه جوانانی از خون خود گذشتند.
قرار میدان قدس بود، آن هم در روزی که آسمانیان و زمینیان عزادار شهادت یازدهمین اختر تابناک ولایت بودند.
هرچه به ساعت برگزاری مراسم نزدیک‌تر می‌شدیم، بر میزان جمعیتی که آمده بودند تا در سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع)، شهید گمنامی که نشان از بانوی بی‌نشان را داشت، تا خانه ابدی بدرقه کنند.
هییئت فداییان حسین (ع)، میزبانی مراسم تشییع را بر عهده داشت و قرار بود این فرزند برومند ایران اسلامی که ۳۹ سال پیش در جریان عملیات بدر به شهادت رسیده بود در آستان مقدس امامزاده شاه میرحمزه به خاک سپرده شود.

حاج‌حسین یکتا، راوی دوست‌داشتنی سال‌های حماسه که چند روزی است میهمان اصفهانی‌ها شده تا در شب‌های پرستاره از ستارگان درخشان دیار زاینده‌رود برایمان بگوید، سخنران این مراسم بود، سخنران که البته نه حاج‌حسین به رسم همیشه می‌خواست امروز هم روایتگری کند و از شهیدان بگوید، شهیدانی که سال‌های نه چندان دور از همه چیز خود گذشتند تا راه ملکوت را در پیش بگیرند.
رزمنده سال عشق، آتش و خون در این مراسم نیز از یک بسیجی گفت، از یک هیئتی که راه جبهه را در پیش گرفت و کربلایی شد.
سخنان حاج‌حسین از آنجایی که از دل بر می‌آید بر دل هم می‌نشیند، حال وهوای حاکم بر مراسم و اشک‌های که بدون هیچ مقاومتی روی گونه‌ها سرازیر شده بودند، تأییدی شدند بر ادعای این مطلب.

زن و مرد حاضر در مراسم تلاش می‌کردند تا دستشان را تابوت این شهید که به پرچم سه رنگ ایران اسلامی مزین شده بود، متبرک سازند و بار دیگر با شهیدان بیعت کنند که هنوز بر سر عهد و پیمان خود هستند و راهی که آنان در آن مسیر قدم گذاشتند را طی خواهند کرد تا به قله آرمانی این آب و خاک برسیم، همان قله‌ای که مقام معظم رهبری فرمودند به آن نزدیک شده‌ایم و تا فتح آن راه زیادی نمانده است.
پیکر شهید با طنین صلوات و عطر اسفندی که در فضا پیچیده شده است، روی دوش جمیعتی که برای این مراسم در میدان قدس حاضر شده‌اند به سمت امامزاده شاه‌میرحمزه تشییع می‌شود تا در این آستان مقدس آرام بگیرد.

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=93490

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up