خبرنگاران اردستان از حضور در جلسه معاون رئیس جمهور منع شدند

خبرنگاران اردستان از حضور در جلسه معاون رئیس جمهور منع شدند_62ac237ab2a66.jpeg

ایسنا/اصفهان در حالی امروز پنجشنبه ۲۶ خردادماه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به شهرستان اردستان سفر کرد که فرمانداری اردستان در اقدامی عجیب از دعوت خبرنگاران امتناع کرد.

تعدادی از خبرنگاران شهرستان اردستان که از حضور در جلسه نماینده دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه منع شده بودند نظرات خود را درباره عدم دعوت و برنامه ریزی فرمانداری اعلام کردند و خواستار توجه یکسان به تمام رسانه‌ها شدند.
مرتضی عسکری (خبرنگار ایسنا) گفت: علت دعوت نکردن یک خبرنگار منتقد، فرار از پاسخگویی است. حضور یک خبرنگار منتقد در یک جلسه بیشتر از اینکه برای مسئولان تهدید باشد، یک فرصت است تا حرف واقعی مردم را به گوش آنها برساند.
وی با بیان اینکه در روزهای گذشته چندبار به نحوه اطلاع رسانی سفر معاون رئیس جمهور گلایه کردیم، گفت: کارکنان فرمانداری اعلام کردند فرماندار، رسانه‌های منتقد را برای مراسم رئیس سازمان برنامه و بودجه دعوت نکرده است.
خبرنگار ایسنا اصفهان در اردستان تصریح کرد: خیلی از رسانه‌های ما هستند که قلمشان را به لوح تقدیر و نام نمی‌فروشند. رسالت ما رسانه‌ها آگاهی بخشی به جامعه است. انتقاد حق رسانه است و باعث توسعه و پیشرفت می‌شود و اگر همه چیز را گل و بلبل نشان دهیم هیچ مشکلی حل نمی‌شود.
حسن جلالی (خبرنگار فارس) گفت: علت اصلی دعوت نکردن یک رسانه انتقاد از نحوه اطلاع رسانی بود. عصر امروز به فرمانداری اردستان برای پوشش خبری مراجعه کردم که متاسفانه اجازه ورود ندادند که وقتی دلیل این موضوع را از روابط عمومی فرمانداری پرسیدم جواب دادند” به دلیل اینکه از نحوه اطلاع رسانی سفر معاون رییس جمهور انتقاد کردید فرماندار تصمیم گرفت خبرنگاران در جلسات معاون رئیس جمهور حضور نداشته باشند”.
وی افزود: با توجه به اعلام فرمانداری، صبح امروز از کار خودم مرخصی گرفتم که در مراسم باشم، ولی فرمانداری اطلاع رسانی صحیحی از نحوه سفر معاون رئیس جمهور نداشت که باعث گلایه مردم شده بود.
علیرضا صفاری فر (خبرنگار مهر) گفت: برنامه‌های سفر معاون رئیس جمهور مشخص نیست. برای پوشش جلسه به فرمانداری اردستان مراجعه کردم، ولی اجازه حضور در جلسه را ندادند و هیچ اطلاعی از برنامه‌های این سفر ندارم.
وی با بیان اینکه اصلا برنامه ریزی درستی از سفر معاون رئیس جمهور در شهرستان اردستان نشد، گفت: الان که ساعت ۱۶:۳۰ هست نمی دانیم مراسم رئیس سازمان برنامه و بودجه در اردستان چگونه است. از مسئولان شهرستان درخواست داریم برای سفرهای دیگر برنامه ریزی بهتری داشته باشند.
رحمت‌الله عامری‌نیا (خبرنگار ایرنا) گفت: بنده تا ساعت ۱۳:۱۵ دقیقه در فرمانداری اردستان حضور داشتم، ولی هیچ خبری از سفر و نحوه برنامه‌های معاون رئیس جمهور نبود و از هر کسی سوال می‌پرسیدم اطلاعی نداشت.
وی با بیان اینکه انتظار داشتیم حداقل خبرنگاران رسمی شهرستان از نحوه برنامه ریزی سفر معاون رئیس جمهور مطلع باشند، گفت: در فرمانداری اردستان فقط سردرگمی مشاهده کردیم. البته شاید یکی از دلیل اینگونه اطلاع رسانی ترس از انتقاد و مطالبه خبرنگاران بود.
وحید عصارزاده (خبرنگار همراز) گفت: فرمانداری روز گذشته اعلام کرده بود ساعت ۱۱ مراسم استقبال از رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام می‌شود که بنده از کار خودم مرخصی گرفتم، ولی متاسفانه هیچ‌گونه تغییر در این برنامه را اعلام نکردند که باعث گلایه مردم شد.
وی با بیان اینکه پیام‌های گلایه آمیز بسیاری از سوی مردم دریافت کردیم که به نحوه برنامه ریزی سفر معاون رئیس جمهور در شهرستان انتقاد داشتند، گفت: فکر می‌کنم با توجه به اینکه این روزها مردم بیشتر مشکلاتشان را به رسانه‌ها می گویند تا مسئولان، دعوت گزینشی امروز به دلیل ترس از افشای نقاط ضعف مسئولان بود.
علی دهقانان زواره (خبرنگار روزنامه‌های نسل فردا، زاینده رود، نصف حهان، اصفهان امروز) گفت: دعوت نکردن خبرنگاران بی سابقه بود، تا ساعت ۱۳ در اردستان حضور داشتم، ولی علیرغم پیگیری‌های به عمل آمده هیچ خبر و اطلاعی از نحوه سفر معاون رئیس جمهور به شهرستان پیدا نکردم.
وی با بیان اینکه بنده بیش از ۱۳ سال کار خبری می کنم و دعوت نکردن خبرنگاران برای اینگونه سفرها بی سابقه بود، گفت: با توجه به تاکید استانداری اصفهان مبنی بر حضور خبرنگاران در جلسات و مراسمات و توجه به جهاد تبیین، خبرنگاران شهرستان اردستان باید پیگیر این بی توجهی مسئولان به نمایندگان افکار عمومی باشند.انتهای پیام

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=82349

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up