خندستان به ایستگاه پایانی رسید/ اسامی برگزیدگان اعلام شد

خندستان به ایستگاه پایانی رسید/ اسامی برگزیدگان اعلام شد_64043acd95a0d.jpeg

ایسنا/اصفهان پنجمین جشنواره ملی تئاتر کمدی خندستان، شب گذشته با اعلام اسامی برگزیدگان در ۳ بخش بیرونی آزاد، بیرونی ویژه(زاینده‌رود) و بخش صحنه‌ای به کار خود پایان داد.
در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره ملی تئاتر کمدی خندستان که شامگاه پنجشنبه (۱۱ اسفندماه) در تالار هنر اصفهان برگزار شد، ایوب آقاخانی، دبیر پنجمین جشنواره ملی تئاتر خندستان، با اشاره به اینکه اصفهان جغرافیایی است که از ریگ ریگ دشت‌های پهنش کمدی می‌روید، اظهار کرد: همین است که این شهر را به  مهد ژانر کمدی کشور تبدیل کرده است.
او ادامه داد: در وهله اول تصور نمی‌شد که در این فاصله زمانی بتوان برنامه‌ای با این وسعت برگزار کرد، اما جشنواره خندستان با همت شهرداری اصفهان اجرا شد و اهالی تئاتر کمدی کشور را در قالب یک رویداد ملی دورهم جمع کرد.
دبیر پنجمین دوره جشنواره ملی تئاتر کمدی خندستان با بیان اینکه هنرمندان نمایش کمدی به معنای واقعی کار جهاد فرهنگی انجام می‌دهند، گفت: این جهاد، نشاندن لبخند بر لب بر مردم است. برگزاری جشنواره خندستان نیز یک کار جهادی فرهنگی است، زیرا در کمتر از دو ماه رویدادی در ژانر کمدی و در سطح ملی در کشور برگزار شد.
آقاخانی  برگزاری جشنواره خندستان را یک کار نشدنی دانست و افزود:  شهرداری اصفهان این کار نشدنی را انجام داد و به همین دلیل شهرداری اصفهان را باید به‌عنوان الگوی شهرداری‌های کشور در حمایت از تئاتر به‌ویژه کمدی شناخت و دیگر مدیران شهری کشور باید از این مجموعه برای حمایت از تئاتر الگو بگیرند.
او تصریح کرد: شهرداری‌ها یا از روی جهالت یا کاهلی از تئاتر شهر خود حمایت نمی‌کنند و این وظیفه هنرمندان عرصه نمایش است که این دو ویژگی منفی را با آگاهی‌بخشی از شهرداری‌ها بزدایند. هر شهر باید ژانر خود را بر اساس جغرافیای خود تعریف کند تا ژانر کمدی خود را داشته باشد، مثل اصفهان که ژانر کمدی را بر اساس موقعیت جغرافیایی خود انتخاب کرد و امروز می‌توان گفت اصفهان در حال تبدیل‌شدن به برند در عرصه بین‌المللی در حوزه تئاتر کمدی است.

همچنین کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با بیان اینکه جای نمایش کمدی در رویدادهای تئاتری کشور خالی بود، گفت: امروز جشنواره خندستان به همت مسئولین اصفهان پدید و امید که در آینده به بهترین شکل برگزار شده و شاهد بهبود و بین‌المللی شدن آن باشیم.

به گزارش ایسنا، پنجمین جشنواره ملی تئاتر کمدی خندستان با اعلام برگزیدگان در بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.
در بخش بیرونی آزاد، ۱۳  اثر برای شرکت در بخش رقابتی جشنواره انتخاب و توسط آرش دادگر، رضا فیاضی و هادی کیانی مورد داوری قرار گرفتند که اسامی برگزیدگان به شرح زیر اعلام شد؛بخش بروشور
حسین کاظمی برای نمایش «آستامیوفن با طعم کدئین» شایسته تقدیر شناخته شد و بابک فلاح برای نمایش «۲۵ متر آرزو» جایزه برگزیده را دریافت کرد.
بخش طراحی لباس
مارال ایزدبخش برای نمایش «قهرمان کیست؟» موفق به کسب رتبه برگزیده شد.
بخش موسیقی
احمد جعفری برای نمایش «مستند پخش نشده میرزا» شایسته تقدیر  شناخته شد و علی خاتمی‌، برای دو نمایش «چیزمیز» و «قهرمان کیست» موفق به کسب رتبه برتر شد.
بخش طراحی فضا
سید پویا امامی برای نمایش «۲۵ متر آرزو» شایسته تقدیر شناخته شد و رضا ملکی، برای نمایش «خرس‌های پاندا» موفق به کسب رتبه برتر شد.
بازیگری مرد
ابراهیم حاج حیدری برای نمایش «خرس‌های پاندا» و امین وحیدی‌پور برای نمایش «مستند پخش نشده میرزا» شایسته تقدیر شناخته شدند.
مهدی داوری برای نمایش «دستکاری» و «مستند پخش نشده میرزا» حائز رتبه سوم شد.
سید پویا امامی برای نمایش «قهرمان کیست» و نمایش «۲۵ متر آرزو» حائز رتبه دوم شد.
احمد سمیعی برای نمایش «قهرمان کیست» موفق به کسب رتبه اول شد.
بازیگری زن
ساره کیادربندسری برای نمایش «نامه» شایسته تقدیر شناخته شد.
حسنا قبادی برای نمایش «چیزمیز» حائز رتبه سوم شد.
نجمه محرابی برای نمایش «استامینوفن با طعم کدئین» حائز رتبه دوم شد.
مارال ایزدبخش برای نمایش‌های «قهرمان کیست؟» و  «۲۵ متر آرزو» موفق به کسب رتبه اول شد.
بخش نویسندگی
سید پویا امامی برای نمایش «۲۵ متر آرزو» شایسته تقدیر  شناخته شد.
هما پارسایی سرشت برای نمایش «مستند پخش نشده میرزا» حائز رتبه سوم شد.
مارال ایزدبخش و رضا بهرامی برای نمایش «قهرمان کیست؟» حائز رتبه دوم شدند.
احمد سمیعی برای نمایش «دستکاری» موفق به کسب رتبه اول شد.
بخش کارگردانی
حسنا قبادی برای نمایش «چیزمیز» حائز رتبه سوم شد.
رضا مالکی برای نمایش «خرس‌های پاندا» حائز رتبه دوم شد.
احمد سمیعی برای نمایش مستند «پخش نشده میرزا» موفق به کسب رتبه اول شد.

در بخش بیرونی ویژه (زاینده‌رود) ۱۳ اثر برای شرکت در بخش رقابتی جشنواره انتخاب و توسط منوچهر اکبرلو، جواد انصافی و مهدی شهداد مورد داوری قرار گرفتند که بنا به نظر هیئت‌داوران برگزیدگان بخش محیطی جشنواره به شرح ذیل اعلام شد:
بخش بروشور
نازنین زمانی برای نمایش «حکایت‌های آبکی» موفق به کسب رتبه برتر شد.
بخش طراحی فضا
کیانوش احمدی برای نمایش «در مسیر زاینده‌رود»  موفق به کسب رتبه برتر شد.
طراحی لباس
مهدی مزدارانی برای نمایش «مرثیه‌ای برای زاینده‌رود» موفق به کسب رتبه برتر شد.
بخش موسیقی
ارشیا باقرصاد برای آهنگ‌سازی سه نمایش «قوچستون»، «ک مثل کریم» و «حوالی ۱۴۰۰ به روایت ۱۵۰۰» رتبه برتر این بخش را کسب کرد
بازیگری زن
هما پارسایی سرشت برای نمایش «آخرین بازمانده» حائز رتبه سوم شد.
نرگس خاککار برای نمایش «کالبد شکافی یک اتفاق» حائز رتبه دوم شد.
آرزو کریمی‌زند برای نمایش «حکایت‌های آبکی» موفق به کسب رتبه رتبه اول شد.
بازیگری مرد
مهدی داوری برای نمایش «آخرین بازمانده» حائز رتبه سوم شد.
رحیم ملکی برای نمایش «قوچستون» و محمد قدیمی برای نمایش «حکایت‌های آبکی» به طور مشترک حائز رتبه دوم شدند.
مصطفی کولیوندی برای نمایش‌های «مجلس‌نامه پطروس فداکار» و «کالبدشکافی یک اتفاق» موفق به کسب رتبه اول شد.
کارگردانی
آدینه رحیم‌نژاد برای نمایش «حکایت‌های آبکی» شایسته تقدیر شناخته شد.
هما پارسایی‌سرشت برای نمایش «آخرین بازمانده» حائز رتبه سوم شد.
علیرضا شمس و سامان شکیبا برای نمایش «مرثیه‌ای برای زاینده‌رود» حائز رتبه دوم شد.
سعید الهیاری برای نمایش «قوچستون» موفق به کسب رتبه اول شد.
نمایش‌نامه نویسی
مجتبی خلیلی برای نمایش حکایت‌های آبکی حائز رتبه سوم شد.
سعید نظری برای نمایش «قوچستون» حائز رتبه دوم شد.
احمد کریمی برای نمایش «آخرین بازمانده» موفق به کسب رتبه اول شد.

در بخش صحنه‌ای، نیز ۱۴ اثر برای شرکت در بخش رقابتی برگزیده شد که توسط فرهاد قائمیان، بهرام ابراهیمی، شهرام زرگر، رسول هنرمند و احسان جانمی داوری شدند و اسامی برگزیدگان به شرح زیر اعلام شد:
بخش بروشور
امید مجیدی برای نمایش «آخرین نامه» حائز رتبه برگزیده شد.
بخش طراحی نور
امین امیدی راد برای نمایش «کمین ژاله» حائز رتبه برگزیده شد.
بخش طراحی لباس
علی نخعی و مهدی حشمتی برای نمایش «تاکسیدرمی» حائز رتبه برتر شد.
طراحی گریم
فرزانه میرزایی و محدثه میررفیعی، برای نمایش «پهلوان قلیچ» حائز رتبه برگزیده شدند.
طراحی صحنه
احمد رضا آخوندزاده برای نمایش «جویندگان طلا» شایسته تقدیر شناخته شد و مرتضی نجفی برای نمایش «ماجرای سگ مرده» حائز رتبه برگزیده شد.
موسیقی
محمد نادری برای نمایش «بل و اختراع دردسرسازش» شایسته تقدیر شناخته شد و مهدی حسنی برای نمایش «هملتک» حائز رتبه برگزیده شد.
بازیگری زن
نسیم لطافت خواه برای نمایش «ماجرای سگ مرده» و پرنیا لرنی، برای نمایش «شبی در طهران» شایسته تقدیرشناخته شدند.
نکیسا رسام، برای نمایش «زنبورگاوی» حائز رتبه سوم شد.
مژگان کوهی، برای نمایش «زنبورگاوی» حائز رتبه دوم شد.
شقایق فتحی، برای نمایش «برف سرخ» موفق به کسب رتبه اول شد.
بازیگری مرد
گروه بازیگران نمایش «کمین ژاله»  شایسته تقدیر شناخته شدند.
منصور محمد حسنی برای نمایش «تاکسیدرمی» حائز رتبه سوم شد.
رضا محمودی برای نمایش «پهلوان قلیچ» حائز رتبه دوم شد.
پیام نوروزی برای نمایش «ماجراهای سگ مرده» موفق  به کسب رتبه اول شد.
بخش نمایش‌نامه نویسی
رسول حق جو برای نمایش «تاکسیدرمی» شایسته تقدیر شناخته شد و حامد مکملی، برای نمایش «زندگی سگ مرده» حائز رتبه برگزیده شد.
بخش کارگردانی
رضا محمدیان برای نمایش «پهلوان قلیچ» شایسته تقدیر شناخته شد.
مهدی حشمتی برای نمایش «تاکسیدرمی» حائز رتبه سوم شد.
حامد مکملی برای نمایش «کمین ژاله» حائز رتبه دوم شد.
مرتضی نجفی برای نمایش زندگی «سگ مرده» موفق به کسب رتبه اول شد.
انتهای پیام

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=90119

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up