دستور وزیر کشور برای پیگیری کمبود آب و فرونشست/ وحیدی: وضعیت تالاب گاوخونی نگران‌کننده است

دستور وزیر کشور برای پیگیری کمبود آب و فرونشست/ وحیدی: وضعیت تالاب گاوخونی نگران‌کننده است_6538ba40ba6b6.jpeg

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی وزارت کشور، احمد وحیدی روز _دوشنبه اول آبان‌ماه_ در جلسه چهار ساعته با حضور معاونان وزارت‌خانه، سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و معاونان وی با تقدیر از تلاش‌های استاندار، معاونان و مدیران استانداری برای پیشرفت روز افزون استان اصفهان، اظهار کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی یک مساله بسیار مهم است که هماهنگی با سازمان امور اجتماعی برای تداوم روند کاهشی این آسیب‌ها ضروری است.
وزیر کشور از اقدام استانداری اصفهان برای تشکیل کمیسیون دانش‌آموزی، اردوهای راهیان پیشرفت و برنامه‌ریزی منجر به رشد یک درصدی جمعیت به عنوان تلاش‌های خوب یاد کرد و از مسئولان مربوطه خواست تا درباره ساماندهی معتادان متجاهر، ابلاغ‌های مربوط به قانون جوانی جمعیت و حل اختلافات تقسیمات کشوری اقدامات لازم را به عمل آورند.
وحیدی، در مورد مساله اتباع غیر مجاز هم دستورات لازم را صادر و بر ساماندهی سایر اتباع تاکید کرد.
وزیر کشور در ادامه از کمبود آب و فرونشست زمین در اصفهان به عنوان نگرانی مهم یاد کرد و از معاونت عمرانی خواست با جدیت بیش از پیش، این مساله را تا حل مساله پیگیری کند.
وحیدی، وضعیت گاوخونی را هم نگران‌کننده خواند و بر چاره‌جویی جهت تغییر وضعیت این تالاب، با توجه به وجود آب در بالادست‌ها تاکید کرد.
وی همچنین دستوراتی برای کاهش آلودگی هوای اصفهان به ویژه در فصول سرد سال، احیای بستر زاینده رود، تولید واکسن سالک، پرداخت خسارات حوادث طبیعی توسط مدیریت بحران، اجرای هرچه بهتر طرح تکام برای توسعه روستاها و نیروی انسانی استانداری، فرمانداری و بخشداری صادر کرد.
سهم ۱.۵ درصدی تولید ناخالص ملی
استاندار اصفهان نیز در این جلسه با گرامیداشت یاد ۲۴ هزار شهید اصفهان که ۱۱ درصد کل شهدای کشور را تشکیل داده‌اند، از ۲۸ شهرستان، ۵۶ بخش، ۱۱۴ شهر، ۱۳۳ دهستان و ۹۱۱ روستا، ۱۵۶ واحد دانشگاهی، ۲۲۰ هزار دانشجو، سهم ۱.۵ درصدی تولید ناخالص ملی و ۵۶۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان اصفهان سخن گفت و تصریح کرد: اصفهان استانی است که دارای ۱۶ میراث ملموس، دو مورد میراث ناملموس، ۱۹۹ رشته صنایع دستی ثبت شده، ۱۵ شهر خواهر خوانده، یک هزار و ۶۹۸ اثر ثبت ملی شده و ۲۰ هزار اثر تاریخی است.
وی در ادامه گزارش خود به مشکلات هم پرداخت که فصل نخست آن، تأمین آب و فرونشست زمین بود. آلودگی هوا، مسائل حمل و نقل عمومی، شبکه فاضلاب شهری، آسیب‌های اجتماعی، طرح تکام و توانمندسازی روستاها هم دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح و درباره آن‌ها تبادل نظر شد.
در این نشست معاونان استاندار اصفهان هم در حوزه مسئولیتی خود به ارائه گزارش پرداختند و معاونان وزیر کشور هم نظرات و ارزیابی‌های خود را از اقدامات انجام شده و مسائل باقی مانده مطرح کردند.

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=94144

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up