رئیس جمهور درباره مباحث اقتصادی و تورم به مردم توضیح بدهند

رئیس جمهور درباره مباحث اقتصادی و تورم به مردم توضیح بدهند_62a82edd0b1c2.jpeg

ایسنا/اصفهان نماینده ادوار اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: رئئیس جمهور باید در درجه اول در اصفهان، توضیحات منطقی برای مباحث اقتصادی و تورم به جامعه و مردم بدهند، زیرا دشمن از این مسئله سواستفاده می‌کند، اگر تشریح این جراحی اقتصادی برای مردم به درستی صورت بگیرد، مانع برخی شبهات در جامعه می‌شود.

حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با ایسنا درباره اولویت‌های اصفهان در سفر آتی رئیس جمهور به این استان، با تأکید بر اینکه مشکل اساسی برای استان اصفهان، موضع آب است، ادامه داد: مسئله آب و رودخانه زاینده‌رود، حیات اصفهانی‌ها است، اگر رودخانه تبدیل به مرده خانه بشود حیات مردم گرفته می‌شود، دولت باید تلاش کند همیشه آب ولو ۳۰ میلیون متر مکعب هم، کفِ رودخانه جاری باشد، این تدبیر می‌خواهد، تدبیر آن هم انتقال آب حوضه به حوضه است، آقای رییسی باید بر اساس مصوبات ۹ گانه شورای عالی آب عمل کند و به قانون اساسی تکیه بزند.
نماینده ادوار اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر طرح انتقال آب بهشت‌آباد، تصریح کرد: بهشت آباد می‌تواند ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب برای چهارمحال و بختیاری و ۲۵۰ میلیون متر مکعب برای اصفهان بیاورد، اگر چه جمعیت استان اصفهان به مراتب از جمعیت استان همجوار بیشتر است.
سالک در این‌باره اضافه کرد: طرح انتقال آبِ بهشت آباد، برای کرمان و یزد و رفسنجان هم می‌تواند آوردهایی داشته باشد، یعنی دستاورد این طرحِ انتقال آب، پس از حدود ۲۰ سال، برای چند استان چیزی بالغ بر ۷۵۰ میلیون متر مکعب است و باید اجرایی شود.
وی با تاکید بر اینکه آب نباید سیاسی شود، گفت: آب حق همه ملت ایران است، و تنها تدبیری که دولت درباره آب می‌تواند انجام دهد هم بازگشت به همان مصوبات قانونی شورای عالی آب است، از طرف دیگر طرح تونل سوم هم باید از حالت پمپاژ به حالت طبیعی بازگردد، چون این طرح قرار بود تامین کننده آب شرب پنج میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت اصفهان باشد.
وی به سخنرانی اخیر نماینده بن – بروجن درباره آب و پروژه‌های آب‌رسانی اشاره کرد و گفت: سخنرانی این نماینده من را مقداری نگران کرد، ایشان می‌گفت فرونشست در اصفهان ارتباطی به طرح‌های انتقال آب در چهارمحال و بختیاری ندارد در حالی که من می‌گویم ربط دارد.
سالک اضافه کرد: وقتی آب در زیر زمین جریان نداشته باشد و حتی چاه‌ها هم پر آب نباشد، نشست زمین طبیعی است، مسئله فرونشست نه فقط برای استان، بلکه برای استان‌های هم‌جوار هم موضوعی حیاتی و چالشی جدی است؛ ضمن اینکه طرح بن _ بروجن باید از منابع درون استانی خود چهار محال و بختیاری تامین شود.
رییس جمهور، اصفهان را قطب شرکت‌های دانش بنیان کشور معرفی کند
این فعال سیاسی اصول‌گرا با طرح این انتظار که اصفهان از سوی رئیس جمهور باید به‌عنوان قطب شرکت‌های دانش بنیان کشور معرفی شود، ادامه داد: کشاورزی با تکیه بر شرکت‌ها و حرکت‌های دانش بنیان باید در اصفهان توسعه پیدا کند، رئیس جمهور باید در سفر آتی خود به استان، این مطلب را اعلام کند، اصفهان می‌تواند به‌عنوان قطب شرکت‌های دانش بنیان به ویژه در حوزه کشاورزی انتخاب شود چون سند قطب کشاورزی در دانش بنیان نیز برای اصفهان موجود است.
سالک اصفهان را استانی صنعتی قلمداد کرد و افزود: اصفهان، قطب صنعت کشور است، باید رفع موانع تولید ملی اتفاق بیفتد، اگر روی تولید محکم بایستیم، پاسخ همه مطالب گرانی و تورم را خواهیم داد، باید نقدینگی به سمت تولید بیاید، تولید استان قدرت رقابت جهانی دارد و باید به این مسئله توجه جدی شود.
رئیس جمهور تضمین بدهد که قطار سریع‌السیر تهران- اصفهان انجام می‌شود
نماینده ادوار اصفهان در مجلس شورای اسلامی درباره برخی دیگر از پروژه‌های بر زمین مانده در اصفهان گفت: قطار سریع السیر اصفهان-تهران باید هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد، ۸۰ درصد پیشرفت این پروژه صورت گرفته و تنها کافی است که پروژه ادامه یافته و تکمیل شود، دولت و مجموعه مدیریت استان باید با تفکراتی که می‌گویند پرژه باید متوقف شود مقابله کنند، و رئیس جمهور نیز باید به مردم تضمین بدهد که این قطار سریع‌السیر حتماً انجام می‌شود.
این فعال سیاسی اصولگرا درباره مشکل دیگر اصفهان ادامه داد: بحث دیگر همین موضوع عزل و نصب‌ها در اصفهان است، اصفهان قدرت تولید مدیران سطح کشوری را دارد و نباید در استان ضعف مدیریتی وجود داشته باشد.
رئیس جمهور تصمیم‌شان درباره حجاب را در اصفهان اعلام کند 
وی البته وجود مشکلات فرهنگی در جامعه را دغدغه دیگر همه مردم خواند و تاکید کرد: امروز بین فرهنگ ولایت و قرآن و عترت با فرهنگ تحمیلی فضای مجازی شکاف افتاده است، باید این شکاف کم شود و برای آن هم یک عزم ملی نیاز است. رهبری فرمودند دشمن هویت‌زدایی را در دستور کار خود قرار داده و باید جلوی آن گرفته شود، در این مورد هفت یا هشت توصیه‌ای که رهبری کردند باید محقق شود و تدبیر مسئله هم از طریق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی که باید به‌عنوان قرارگاه فرهنگی کشور شناخته شود، میسر است.
سالک خاطر نشان کرد: سبک زندگی غربی از طریق محبت به سگ و حیوان به جای فرزند و بزرگ‌ترها در حال گسترش است، و این جای نگرانی شدید دارد، در اصفهان بی‌حجابی و بدحجابی و بی بند و باری مردم را ناراحت می‌کند، و این نیاز به عزم ملی رئیس جمهور دارد تا تصمیم کشوری خود در این زمینه را در اصفهان اعلام کند.
انتهای پیام 

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=82128

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up