رهاسازی ۱۲ روزه‌ی آب سد زاینده‌رود برای کشت کشاورزان شرق اصفهان

رهاسازی ۱۲ روزه‌ی آب سد زاینده‌رود برای کشت کشاورزان شرق اصفهان_643f8e6069aec.jpeg

به گزارش خبرنگار ایمنا، خروجی سد زاینده‌رود آخرین مرتبه از ساعات ابتدایی ششم فروردین ماه افزایش پیدا کرد و پس از زمان محدود رهاسازی (هفدهم فروردین ماه) مجدداً خروجی سد کاهش پیدا کرد، اما تعدادی از کشاورزان اصفهانی در یکی دو روز گذشته از مسئولان درخواست کردند تا آب را برای کشت مزارع شرق رهاسازی کنند، به همین دلیل مسئولان استانی تصمیم گرفتند که آب به مدت ۱۲ روز رهاسازی شود تا نیاز آبی کشاورزان را برای کشت برطرف کنند.
در این خصوص محمود چیتیان، اظهار کرد: با توجه به مصوبه سازگاری با کم آبی استان مقرر شد خروجی آب از سد زاینده‌رود به مدت ۱۲ روز از امروز بعد از ظهر به صورت پلکانی برای ادامه توزیع آب مرحله سوم جهت کشت غله شرق اصفهان افزایش یابد.
وی ادامه داد: آب در محدوده‌ی شهر و شرق اصفهان جاری خواهد شد.
به گفته معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، هم اکنون ذخیره آب در مخزن سد زاینده‌رود ۴۸۸ میلیون متر مکعب رسیده است.
وزارت نیرو نیز حجم آب پشت سد زاینده‌رود تا بیست و ششم فروردین ماه ۱۴۰۲ را ۴۷۷ میلیون مترمکعب اعلام کرد که برابر ۳۸ درصد از حجم سد بوده و نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد افزایش را ثبت کرده است.
با توجه به اقدامات مستمر مسئولان استانی و بارش‌های صورت گرفته، سد زاینده‌رود نسبت به سال گذشته در وضعیت بهتری قرار دارد و در آخرین آمار، حجم آب پشت سد نسبت به سال گذشته رشد ۲۹ درصدی را تجربه کرده است.

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=90958

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up