فروش پایانی سال ۱۴۰۱ خودروسازان با قیمت های جدید انجام می‌شود

فروش پایانی سال ۱۴۰۱ خودروسازان با قیمت های جدید انجام می‌شود_6403615ec8037.jpeg

به گزارش خبرگزاری تسنیم، براساس اعلام وزارت صمت از این هفته کار ثبت نام برای فروش خودرو‌های داخلی در سامانه saleauto.ir آغاز خواهد شد. در این طرح، ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو عرضه خواهد شد و میزان تقاضا برای هر خودرو و مدل آن، مشخص است.

آنطور که قالیباف سخنگوی وزارت صمت گفته است قرعه کشی برای رتبه بندی خودرو‌ها پس از پایان ثبت نام انجام خواهد شد و چنانچه فرد متقاضی در انتهای لیست و شرایطی قرار گرفت که تحویل خودرو طولانی شد این امکان وجود دارد که قرعه کشی برای وی حذف شود و در لیست انتظار قرار گیرد و خودرو‌ها هم بر اساس فروش خودروساز‌ها برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه ثبت نام خودرو‌ها براساس برنامه تولید است گفت: اینطور نیست که خودروی ثبت نام شده دیگر تولید نشود. البته در این طرح حدود نصف قیمت هر خودرو به‌عنوان ودیعه در حساب افراد مسدود می‌شود که خودرو به خودرو متفاوت خواهد بود.

نکته قابل توجه اینجاست در این طرح فروش عرضه خودرو‌ها با قیمت‌هایی جدیدی است که از سوی شورای رقابت تعیین می‌شود. بر همین اساس متقاضیان این طرح باید محصولات مورد نیاز خود را با قیمت های جدید خریداری کنند.

در حال حاضر تغییرات قیمتی محصولات مشخص نیست و شورای رقابت هم از برگزاری جلسات برای تعیین نهایی قیمت پایه خودروها صحبت می کند اما در مجموع مردم در این طرح محصولات را با قیمت های فعلی کارخانه خریداری نمی کنند و باید مطابق با قیمت های پایه جدید روند ثبت نام و پیش پرداخت ها را انجام دهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=90101

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up