هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۱۲/۰۱؛ بارش برف و باران تا آخر هفته در برخی استان‌ها/ احتمال طغیان رودخانه‌ها در دامنه‌های البرز و زاگرس

هواشناسی ایران ۱۴۰۱/۱۲/۰۱؛ بارش برف و باران تا آخر هفته در برخی استان‌ها/ احتمال طغیان رودخانه‌ها در دامنه‌های البرز و زاگرس_63f38f229760b.jpeg

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی، از امروز تا آخر هفته جوّ پایدار همراه با افزایش نسبی دما در اکثر مناطق کشور حاکم است. در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل تا آخر هفته وزش باد گرم جنوبی، در ارتفاعات گاهی وزش باد شدید روی می‌دهد.

با توجه به افزایش دما و امکان ذوب برف،‌ احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی، و ایجاد رواناب در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی،‌ شرقی و زاگرس مرکزی وجود دارد.

امروز و فردا همچنین در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز،‌ شمال شرق و نوار جنوبی کشور وزش باد گاهی باد شدید پدیده غالب است که در برخی مناطق به ویژه در شمال شرق و نوار جنوبی خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است. در این مدت در شمال آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی برف و باران می‌بارد.

پنجشنبه در برخی مناطق اردبیل، گیلان، غرب مازندران و برخی مناطق استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و شمال بوشهر و جمعه در برخی مناطق اردبیل، سواحل دریای خزر، ارتفاعات زاگرس مرکزی، شمال شرق و جنوب شرق بارش پیش‌بینی شده است.

روزهای پنجشنبه و جمعه دما در نوار شمالی کشور به طور نسبی کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/؛

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=89918

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up