پیوستگی و دائمی شدن آب زاینده‌رود حق مردم اصفهان است

پیوستگی و دائمی شدن آب زاینده‌رود حق مردم اصفهان است_643f8e68850ce.jpeg

به گزارش خبرنگار ایمنا، عباس مقتدایی در نشست علنی امروز _سه‌شنبه، بیست‌ودوم فروردین‌ماه_ مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر نیرو اظهار کرد: قرار بود برای زاینده‌رود برنامه جامع ارائه کنید، از من درخواست کردید در جلسه کمیسیون سوال خود را به تعویق بیندازم اما به تعهداتتان عمل نکرده‌اید، با خون دل خوردن، تلاش طاقت‌فرسا، دوندگی و بحث‌های متعدد آب را در رودخانه زاینده‌رود جاری کردیم آن هم در سالی که سال پرآبی بود.
وی افزود: شما آب را گرفته‌اید و اکنون برای ادامه کشت، کشاورزان در اضطراب و بیم و امید هستند، خواهش می‌کنم دستور دهید معاون وزیر به همراه رئیس حوضه آبریز زاینده‌رود در اولین فرصت طی چند روز آینده به اصفهان بیایند و به حرف کشاورزان و این صنف گوش دهند و تدبیر کنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه از پیوستگی و دائمی شدن آب زاینده‌رود کوتاه نمی‌آییم، خاطرنشان کرد: این حق مردم اصفهان است. ما مُصر هستیم و تدبیر همه‌جانبه شما را مطالبه می‌کنیم، نمی‌دانم استاندار اصفهان کجا است و چه کاری می‌کند، اما زاینده‌رود نیازمند تدبیر ویژه و مؤثر وزیر است، چرا فرصت‌ها را از دست می‌دهید.
مقتدایی خطاب به وزیر کشاورزی، کمیسیون کشاورزی مجلس، نهادها و شوراهای مرتبط گفت: بدانید که قیمت گندم، جو و محصولات کشاورزی متناسب با افزایش قیمت‌ها در سم، کود و ماشین‌آلات، افزایش پیدا نکرده است، از این‌رو تدبیر جدی و عامدانه را می‌طلبد، اگر در مجلس حرف دلسوزانه‌ای می‌زنیم و به وزیر تذکر می‌دهیم، توقع می‌رود وزیر این حرف دلسوزانه را در اولین فرصت عملیاتی کند، امروز وزیران کشاورزی و نیرو مخاطب حرف ما هستند و از آنها توقع داریم با جدیت موضوعات را دنبال کند.
وی یادآور شد: چندی قبل وزیر ارتباطات از تریبون مجلس گفت برای تبدیل وضعیت‌ها برنامه دارد اما زمان و فرصت از برنامه دو تا سه مرحله‌ای وزیر گذشته است و قولی که داده است عملیاتی نشده، چرا به مجلس قولی داده می‌شود که و به آن عمل نمی‌کنند. از آنجایی که وزیر برای تبدیل وضعیت‌ها از مجلس کارت زرد گرفته است، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیگیر وعده‌ها باشد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین از اقدامات مناسب وزیر امور خارجه تقدیر و برای او آرزوی توفیق و سربلندی کرد.

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=90960

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up