چند مطالبه از رئیس قوه قضائیه/ به زاینده‌رود به عنوان یک معضل ملی نگاه شود

چند مطالبه از رئیس قوه قضائیه/ به زاینده‌رود به عنوان یک معضل ملی نگاه شود_64043ae53dca4.jpeg

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد نورصالحی امروز _یکشنبه چهاردهم اسفند_ در نطق پیش از دستور هفتادونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک ولادت علی حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان به همه جوانان فرهیخته، عالم، برومند، ورزشکار و جوانان اظهار کرد: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب بارها بر لزوم پرداختن به مسائل جوانان تاکید کردند، قوای سه‌گانه باید دغدغه اصلی خود را رفع مشکلات جوانان در حوزه‌های مختلف قرار دهند، در این راستا نیز یکی از دغدغه‌های شورای اسلامی شهر جوانان هستند که بر این اساس در مصوبات خود تلاش کرده‌ایم به‌صورت ویژه به این قشر نگاه داشته باشیم.
وی ضمن تبریک میلاد امام زمان (عج) و روز جهانی مستضعفین افزود: سال جاری با ماه مبارک شعبان رو به پایان است و سال جدید همزمان با ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود که امیدواریم این تقارن برای همه پر خیر و برکت باشد.
ساخت‌وساز غیرقانونی در حاشیه شمالی شهر
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به بعضی سودجویی‌ها و منفعت‌طلبی برخی افراد گفت: عده‌ای از حدود ۱۵ سال پیش در منطقه ۱۴ واقع در حاشیه شمالی شهر، در تلاش برای ساخت‌وساز غیرقانونی هستند، در حالی که این اراضی، کشاورزی و موقوفه بوده و سال‌های زیادی است که شهرداری به دنبال تبدیل این زمین‌ها به پارک عمومی است اما هیچ‌گاه همکاری مناسبی از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط با مدیریت شهری نشده است.
وی تصریح کرد: به‌تازگی شاهد بودیم برخی افراد سودجو با سوءاستفاده از فضای برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در نیمه‌های شب اقدام به ساخت‌وساز کردند، در این زمینه تاکنون تصمیم جدی و قاطعی گرفته نشده است در حالی که این اقدام منجر به ساخت‌وساز گسترده و خلاف شده است.
نورصالحی خاطرنشان کرد: در این راستا مکاتباتی با مسئولان داشته‌ایم تا کمک و پشتیبانی کنند، اما تاکنون کمک قابل توجهی نشده است، در این راستا درخواست می‌شود که مسئولان نسبت به این موضوع توجه و کمک کنند تا اتفاق نامبارکی در این دوره که ممکن است ناشی از برخی ملاحظات باشد، نیفتد.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: آسیب این اتفاقات تا سال‌ها متوجه کل شهر است و اگر نهادهای امنیتی امروز بنا به مصلحت برای رفع مشکل اقدام نکنند، ممکن است سال‌های آینده با مشکلات عدیده‌ای در این خصوص مواجه شوند.
اهتمام ویژه مدیریت شهری بر درخت‌کاری
وی با اشاره به روز درخت‌کاری گفت: مدیریت شهری و همشهریان باید اهتمام ویژه‌ای به درختکاری در راستای کاهش آلایندگی هوا داشته باشند.
نورصالحی درباره برنامه‌های نوروزی، تصریح کرد: در جلسه امروز با حضور شهردار و معاونان مربوطه توضیحات لازم در خصوص برنامه‌های نوروز ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به اصفهان افزود: درخواست ملاقات برای بیان مشکلات شهر اصفهان داشتیم، اما فرصت نیست و در همین راستا مواردی را به‌صورت مکتوب ارائه خواهیم کرد که مهمترین آن‌ها جریان پایدار آب زاینده‌رود است.
با زاینده‌رود مانند دریاچه ارومیه به عنوان یک معضل ملی برخورد شود
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: تجربه نشان داده است دولت و مجلس به تنهایی قادر به رفع این مشکل نیستند، همان‌طور که در دولت‌های قبل وعده‌هایی داده شد اما عمل نشد، در حالی که انتظار اصلی، جدی و حتمی مردم و مدیریت شهری این است که موضوع زاینده‌رود در دستور کار سران قوا قرار گیرد و مانند دریاچه ارومیه به عنوان یک معضل ملی با آن برخورد شود.
وی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو باید هر طرحی که جریان پایدار آب را در زاینده‌رود ایجاد کند و اشکالی برای دیگر مناطق نداشته باشد، اجرا کند، زیرا با رفع این مشکل علاوه بر حل مسئله آب، مشکل فرونشست زمین نیز رفع می‌شود؛ اگر جریان آب زاینده‌رود پایدار شود و به‌عنوان یک مسئله ملی به آن نگاه شود، با این دو مشکل زیست‌محیطی مقابله خواهد شد.
نورصالحی با بیان اینکه آلودگی هوا و خاک اصفهان دیگر موضوعی است که قوه قضائیه باید به آن ورود کند، گفت: راه حل قاطع آن خروج صنایع آلاینده از شهر است، در این راستا مدیریت شهری هر کمکی که لازم باشد، برای خروج مراکز آلاینده از شهر انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: برخی به دنبال استقرار صنایع در نزدیکی مرکز استان هستند، اما زندگی جمعیتی که در ۳۶ شهر اصفهان مستقر هستند، وابسته به آب و هوای این شهر است، بنابراین انتظار ما این است که این موضوع نیز در دستور کار سران قوا قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: انتقال زندان مرکزی شهر حمایت و پشتیبانی قوه قضائیه را نیاز دارد و این انتقال باید بر اساس زمان‌بندی انجام شود که در این راستا مدیریت شهری نیز کمک خواهد کرد.
وی اضافه کرد: انتقال دادگستری استان نیز موضوع دیگری است که امیدواریم برای این مهم و تکمیل ساختمان جدید و انتقال ساختمان‌هایی که بر خلاف کاربری‌ها در مکان کنونی‌شان مستقر شده‌اند، همکاری لازم صورت گیرد.
نورصالحی با اشاره به آرای متعدد کمیسیون ماده ۱۰۰، گفت: در موارد زیادی حکم تخریب صادر شده است، هرچند این ساخت‌وسازها آسیبی ندارد و خلاف ضوابط نیست اما این حکم باقی مانده است، لذا از رئیس قوه قضائیه می‌خواهیم این موضوع که در کل کشور مطرح است را بررسی و حل کند.
وی با بیان اینکه در استان نیز بیش از چهار هزار رأی صادره قطعی تخریب و غیرقابل اجرا وجود دارد که باید بررسی و حل شود، اظهار کرد: مصلحت کشور بر این است که مسائل فنی به مجموعه‌های فنی سپرده شود و این موضوع در صلاحدید قوه قضائیه است که موضوع را بررسی کند.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در اصفهان با این موضوع مواجه هستیم که برخی افراد تنها برای کسب تجربه و پشتوانه برای آینده خود به دنبال این می‌گردند که مصوبه‌های چندین سال پیش شورا را برای ابطال به دیوان عدالت اداری بفرستند؛ به دنبال این اقدام، در دیوان عدالت اداری حجم پرونده‌ها زیاد می‌شود در حالی که ابطال این مصوبات هیچ تأثیری ندارد اما به عنوان رزومه در پرونده آن فرد ثبت می‌شود و در مقابل ساعت‌ها وقت دیوان عدالت اداری را می‌گیرد، در واقع این مصوبات تأثیر اجرایی ندارد اما برخی برای ایجاد رزومه یا سرگرمی آن را انجام می‌دهند، لذا رئیس قوه قضائیه می‌تواند تمهیدی در این خصوص داشته باشد.

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=90125

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up