۶ هزار هکتار گندم کشت شد / گندم و گلرنگ محصولات کشت‌ شده در شرق اصفهان

۶ هزار هکتار گندم کشت شد / گندم و گلرنگ محصولات کشت‌ شده در شرق اصفهان_64082fdd0ad8d.jpeg

پیمان فیروزنیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره میزان کشت کشاورزان در زمان بازگشایی زاینده‌رود، اظهار کرد: با توجه به زمان بازگشایی آب، امکان کشت محصولاتی مانند گندم، جو و گلرنگ در منطقه وجود داشت. با توجه به اینکه پس از بازگشایی آب، بلافاصله بارندگی رخ داد تا حدودی در کشت غلات و آماده‌سازی زمین برای کشاورزانی که هنوز کشت انجام نداده بودند، اختلال ایجاد شد.
وی افزود: براساس آماری که تاکنون به دست آمده، حدود شش هزار هکتار کشت گندم و تا حدودی کشت گلرنگ انجام شده، این در حالی است که کشت گلرنگ همچنان ادامه دارد.
مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: اگر بارندگی‌ها مطلوب باشد، قرار است آب در چند نوبت دیگر باز شود. اکنون بعضی از کشاورزان با رطوبت زمین نسبت به کشت گلرنگ اقدام می‌کنند که امیدواریم با توزیع آب در نوبت‌های بعدی این کشت را به سرانجام برسانند.
وی اضافه کرد: کشت اخیر در شرق اصفهان و شهرستان‌های اصفهان، ورزنه، هرند و بخش‌هایی از شهر کوهپایه انجام شده است.
فیروزنیا ادامه داد: برای کشت اخیر کشاورزان، بذر و کود به میزان کافی تأمین کردیم و اگر شرایط اجازه می‌داد، سطح زیرکشت از آنچه امروز انجام شده است بیشتر می‌شد، اما به دلیل بارندگی‌ها، کشت با اختلال مواجه شد و سطح محدودتری زیر کشت رفت.
وی با بیان اینکه گندم حدود شش هزار هکتار کشت شد، خاطرنشان کرد: ازآنجاکه کشت گلرنگ همچنان ادامه دارد به صورت دقیق نمی‌توان میزان کشت این محصول را اعلام کرد.

لینک کوتاه

esfanemoooon.ir/?p=90179

آخرین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up